Zator - świetna baza wypadowa Małopolski - Zator Turystyka

Zator – świetna baza wypadowa Małopolski

Miejsc i zakątków wartych odwiedzenia w Małopolsce nie sposób zliczyć ani wymienić jednym tchem. Dlatego przedstawimy – naszym zdaniem – najciekawsze miejscówki w tym rejonie!

Rodzinny Park Rozrywki Energylandia

Miliony turystów co roku ciągną do Zatora, żeby skorzystać z jednych z najbardziej emocjonujących kolejek górskich na świecie. To wielotematyczny park, który stale się rozbudowuje o nowe atrakcje, a kolejne są jeszcze bardziej widowiskowe i wyzwalające jeszcze więcej adrenaliny. To pozycja obowiązkowa na naszej liście.

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau

Piętno II wojny światowej wciąż jest obecne w świadomości wielu narodów oraz widoczne dzięki zachowanym budynkom obozowym zlokalizowanym w Oświęcimiu i sąsiedniej Brzezince. To miejsca pamięci, które przypominają o ludobójstwie milionów Żydów, Polaków, Romów i przedstawicieli innych narodowości. Muzeum posiada bogate zbiory oraz grono profesjonalnych przewodników – zwiedzanie dostępne w różnych językach.

Kraków, Wieliczka, Bochnia

Kraków jest miastem, którego nie trzeba nikomu przedstawiać ani specjalnie reklamować – to silna marka turystyczna o znaczeniu światowym, perła w koronie Rzeczypospolitej od czasów króla Kazimierza III Wielkiego. Zespół Starego Miasta z Kościołem Mariackim, Rynkiem Głównym i Wawelem są wpisane na listę UNESCO. Jest to gród o bogatych tradycjach uniwersyteckich, kulturalnych, narodowo-wyzwoleńczych, a nawet przemysłowych (Nowa Huta). Warto wybrać się na żydowski Kazimierz, potem bulwarami nad Wisłą do Podgórza czy w końcu na Kopiec Kościuszki, by podziwiać panoramę królewskiego miasta, stolicy Polaków. Miasteczka – Wieliczka i Bochnia – położone na wschód od Krakowa posiadają takie skarby jak żupy solne. Obecnie, w podziemnych korytarzach kopalni znajdują się trasy turystyczne, gdzie można podziwiać komnaty wyrzeźbione w soli oraz przekonać się o trudach pracy średniowiecznych górników, podróżując kolejkami czy płynąc łodziami w solance. Należy dodać, że są to jedne z najstarszych kopalni soli w Europie oraz są wpisane na listę UNESCO.

Beskid Mały

Małopolska to region o bardzo urozmaiconej rzeźbie terenu za sprawą wyżyn, pogórzy i gór. Z Zatora można zobaczyć malowniczy Beskid Mały ze szczytem Czupel (930 m n.p.m.). U podnóży tego niewielkiego pasma górskiego funkcjonują wyciągi i trasy narciarskie jak np. Czarny Groń czy Kocierz koło Andrychowa.

Jak widać, Małopolska urzeka pięknymi zabytkami, naturą oraz współczesnymi rozrywkami. Aby zwiedzić choć część z nich, warto poszukać w naszej bazie Zator przyjaznego noclegu. Wystarczy kliknąć, a Twoim oczom ukażą się najlepsze oferty domków, hoteli Zator, hosteli i kwater prywatnych w atrakcyjnych cenach. Zakwaterowanie w Zatorze to ciekawy sposób na spędzenie weekendowego wypadu we dwoje czy urlopu z rodziną.

Wiele atrakcji w Małopolsce, znajduje się na wyciągnięcie ręki od Zatora. Zobacz więc, co kryje Małopolska dla turysty takiego jak Ty!

Polecane obiekty

  • Jeszcze nikt nie dodał opinii, bądź pierwszy!
  • Wpisz swój komentarz
    Picture of Agnieszka Bies

    Agnieszka Bies

    Lekkie pióro, studnia pomysłów. Ciekawa możliwości social mediów, przechodzi przez kolejne kręgi wtajemniczenia. 🤗 "Jeśli chcesz zmieniać świat, weź do ręki pióro i pisz."~ Martin Luther