Atrakcje na Śląsku - odwiedź Śląsk i nocuj w Zatorze - Zator Turystyka

Archiwa

Atrakcje na Śląsku – odwiedź Śląsk i nocuj w Zatorze

Nieco mniej znana destynacja turystyczna, ale równie atrakcyjna, co Małopolska. To kraina industrialnych przestrzeni, a także pięknej, górskiej przyrody. Gdzie warto zawitać? Poznaj atrakcje na Śląsku! 

Kopalnia Guido

Górniczy zabytek zlokalizowany w Zabrzu – bardzo popularny i obecny na Szlaku Zabytków Techniki. Zwiedzanie odbywa się pod ziemią na głębokości ponad 300 m. Założycielem kopalni w 1855 r. był hrabia Guido Henckel von Donnersmarck. Obiekt tętni życiem ze względu na liczne atrakcje, wydarzenia kulturalne oraz systematycznie otwierane nowe trasy i odrestaurowane obiekty.

Śląskie ZOO, Planetarium i Śląskie Wesołe Miasteczko „Legendia”

Przepis na udany wypoczynek z dziećmi to właśnie ten wśród egzotycznych zwierząt, gwiazd i fantastycznych karuzel. Wszystkie trzy atrakcje to ikony Górnego Śląska znajdujące się w Parku Śląskim między Chorzowem a Katowicami, do którego lgną zarówno mieszkańcy, jak i przyjezdni. Nie zapomnijcie zrobić sobie zdjęcia ze słynną żyrafą.

Nikiszowiec i Giszowiec

Dwa najsłynniejsze osiedla robotnicze na Śląsku, które obok szybów kopalnianych wpisały się w krajobraz turystyczny regionu. Oba powstały na początku XX w. dla pracowników kopalni Giesche (obecnie „Wieczorek”). Pierwsze z nich to ceglana perła architektury mieszkaniowo-industrialnej. Z kolei drugie to realizacja wizji miasta-ogrodu w ówcześnie silnie urbanizującej się przyszłej aglomeracji katowickiej. Miejsca szczególnie polecane miłośnikom architektury oraz lokalnego folkloru o robotniczym rodowodzie.

Beskid Żywiecki

Znowu góry i gratka dla fanów wędrówek z plecakiem i przepięknymi widokami po drodze. To pogranicze śląsko-małopolskie, więc warte odwiedzenia ze względu na słynną Babią Górę (1725 m n.p.m.). A także Babiogórski Park Narodowy oraz rozciągające się hale, pastwiska i łąki oraz wyjątkowy klimat. Wnikliwi obserwatorzy mogą dostrzec nawet niedźwiedzie. Oprócz tego, Beskid Żywiecki słynie z bogatej kultury ludowej i pobliskiego Jeziora Żywieckiego na Sole. Polecana trasa to ta z Węgierskiej Górki do Korbielowa.

Komfortowy nocleg w apartamentach Zator

Jak widać, Śląsk urzeka pięknymi zabytkami, naturą oraz współczesnymi rozrywkami. Aby zwiedzić choć część z nich, warto poszukać w bazie noclegowej Zator przyjaznego noclegu. Wystarczy kliknąć, a Twoim oczom ukażą się najlepsze oferty domków Zatorhoteli, hosteli i kwater prywatnych w atrakcyjnych cenach. Do tego wyczerpujące opisy noclegów, wyposażenia i oczywiście zdjęcia. Wszystko łatwo, szybko i przyjemnie oraz w dobrej lokalizacji. 

Zakwaterowanie w Zatorze to ciekawy sposób na spędzenie weekendowego wypadu we dwoje czy urlopu z rodziną.

Nieważne czy celujesz w Śląsk czy Małopolskę (opis atrakcji znajdziesz TUTAJ). Zator to świetna baza wypadowa!

Polecane noclegi

Komentarze

  • Jeszcze nikt nie dodał opinii, bądź pierwszy!
  • Wpisz swój komentarz