Zimowe atrakcje Zatora. Boże Narodzenie i Sylwester w Zatorze i okolicy - Zator Turystyka

Zimowe atrakcje Zatora. Boże Narodzenie i Sylwester w Zatorze i okolicy

Myślisz powoli o nadchodzących świętach? Chciałbyś przeżyć je z rodziną poza domem?

W Zatorze możesz spędzić wyjątkowe Mikołajki, Boże Narodzenie i Sylwestra! To w tych okolicach zażyjesz rolleroasterowej rozrywki, odwiedzisz ogród świateł i żywą szopkę, a także pojeździsz na nartach.

Końcówka listopada jest optymalna do zaangażowania się w poszukiwania idealnego miejsca na święta czy Nowy Rok. W Internecie pojawiają się liczne oferty noclegowe w Polsce i za granicą. Warto pamiętać, by podczas wyboru kierować się nie tylko pięknymi zdjęciami hotelowego pokoju, ale także by na miejscu było wiele atrakcji, które przypadną do gustu każdemu członkowi rodziny.

Świetnym pomysłem na zimowy wypad jest wybór zachodniej Małopolski i wizyta w najbardziej rozrywkowym miejscu w kraju, Zatorze. Energylandia, Park Miniatur „Świat Marzeń” w Inwałdzie, snowtubing, stoki narciarskie – wszystko na wyciągnięcie ręki. Tu naprawdę jest co robić!  Sprawdź nasze propozycje na tegoroczne Boże Narodzenie i Sylwestra.

Winter Kingdom w Energylandii

Zobacz park rozrywki w zimowej odsłonie. Już po raz drugi  po zakończeniu letniego sezonu Energylandia zamienia się w magiczne, zimowe królestwo. Znajdziesz tu największy w Polsce ogród świateł – ponad 5 milionów lampek wśród rollercoasterów 😊 Do tego jarmark bożonarodzeniowy, warsztaty rękodzielnicze z pieczenia pierników, lodowiska, snowtubing, pokazy i parady oraz spotkania ze św. Mikołajem. Oczywiście park zaprasza również do korzystania z kolejek i innych stałych atrakcji.

Park Miniatur „Świat Marzeń” w Inwałdzie

W zimniejszej porze roku zajrzeć także do innego parku tematycznego, który przeobraża się w Baśniowy Las Świętego Mikołaja, który urzeknie nie tylko najmłodszych gości. To oświetlone miniatury najważniejszych budowli świata, kraina światła, spotkania ze świętym w czerwonym kubraku i atrakcje lunaparku. Odwiedzających czeka nie lada gratka – żywa szopka, w której znajdą się kozy, barany czy osły.

Kocierz i Czarny Groń

Święta na stoku? Ten pomysł z roku na rok ma coraz większą liczbę zwolenników. Zator to świetna baza na wypad na narty do pobliskiego Andrychowa i Targanic, gdzie znajduje się stok narciarski Kocierz. Możesz tutaj korzystać z oświetlonego toru, snowtubingu, karuzeli śnieżnej, lodowiska czy skuterów. Warto także zajrzeć na stok Czarny Groń w Rzykach, gdzie przygotowano jeden z największych snowparków w Polsce. Najmłodsi z kolei docenią atrakcje Polany Małego Pingwina.

Tegoroczne święta i Sylwester mogą być wspaniałą okazją do wyjazdu, który będą dobrze wspominać wszyscy członkowie rodziny. Bez wielogodzinnego gotowania, wizyty nielubianej ciotki czy kultowego już Kevina w  TV.  

Zator i okolice zapraszają na wyjątkową podróż do magicznej krainy światła, baśniowego lasu i na ośnieżone szczyty.

Polecane obiekty

  • Jeszcze nikt nie dodał opinii, bądź pierwszy!
  • Wpisz swój komentarz
    Picture of Agnieszka Bies

    Agnieszka Bies

    Lekkie pióro, studnia pomysłów. Ciekawa możliwości social mediów, przechodzi przez kolejne kręgi wtajemniczenia. 🤗 "Jeśli chcesz zmieniać świat, weź do ręki pióro i pisz."~ Martin Luther