Zimowa odsłona Energylandii już otwarta! - Zator Turystyka

Archiwa

Zimowa odsłona Energylandii już otwarta!

W minioną sobotę (26.11) odbyło się otwarcie Winter Kingdom w Energylandii, czyli zimowej odsłony parku rozrywki w Zatorze. Jak się dowiedzieliśmy, atrakcje będą czynne aż do 8 stycznia 2023

Moc atrakcji – co możemy zobaczyć w czasie trwania Winter Kingdom?

Już od 26 listopada zatorski park rozrywki wprowadza w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Organizatorzy przygotowali dla gości największy w Polsce ogród świateł, specjalne zimowe nowości, takie jak snowtubing czy lodowisko, a także rozbudowany tematycznie jarmark, na którym można zakupić lokalne produkty.

Lodowisko

Lodowisko znajduje się w Smoczym Grodzie. Sprawdzi się zarówno dla poczatkujących, jak i zaawansowanych. Ci pierwsi oraz dzieci mogą korzystać z przygotowanej specjalnie strefy do nauki, a bardziej wprawieni – z dużej tafli. Tor łyżwiarski znajduje się pod zadaszeniem, jak i jego mała część na świeżym powietrzu.
*Istotne jest to, że łyżwy można bezpłatnie wypożyczyć na miejscu.

Snowtubing – zjazd naatrakcje zator, zimowe atrakcje w zatorze, energylandia zator „dmuchanych” oponach.

Tutaj również znajdziemy wersję dla nieco młodszych, jak i starszych gości zatorskiego parku. Ślizgawka dla dzieci położona jest w Bajkolandii, a dla dorosłych nieopodal rollercoastera Moya Formuła i RMF Dragon. Wrażenia gwarantowane!

Największy w Polsce Ogród świateł

Trudno w to uwierzyć, Energylandia została przyozdobiona 5 000 000 światełek! Już sama liczba robi wrażenie. Oświetlone alejki, budynki, świetliste dekoracje, a nawet specjalnie przygotowane ledowe show – to tylko nieliczne z atrakcji, które warto zobaczyć, gdy zapadnie zmrok.

PS Polecamy również widoki z koła młyńskiego Wonder Wheel – wieczorem możesz zobaczyć cały oświetlony park.

Jarmark bożonarodzeniowy

Przyciąga pięknymi zapachami, gdzie zakupisz lokalne przysmaki i dekoracje. Produkty pszczele, kosmetyki naturalne, rozgrzewające zupy, podhalańskie sery, pierogi oraz specjalnie przygotowane na tą okazję pączki, to tylko część z oferty.

Jarmark znajduje się w Smoczym Grodzie, (na pewno go nie przegapisz). To kilkanaście stoisk przygotowanych w klimacie dawnych świątecznych targów.

Spotkania ze świętym Mikołajem i warsztaty zdobienia pierników

największy w Polsce ogród świateł, Energylandia zatorTym razem święty Mikołaj stacjonuje w Smoczym Grodzie tuż za jarmarkiem bożonarodzeniowym. Można przyjść, zrobić sobie z nim i elfami zdjęcie, a nawet skorzystać z warsztatów pisania listów, czy zdobienia pierników.

Atrakcji jest mnóstwo, poza tym  przygotowano również liczne świąteczne przedstawienia, jak i pokazy świetlne, o których pisaliśmy wyżej.

Dodatkowo w dniu otwarcia Winter Kingdom odbyła się świąteczna parada, która przemierzała uliczkami całego parku.  

Więcej zobaczysz w fotorelacji poniżej. A tym czasem, jeśli zamierzasz odwiedzić Energylandię, to zapraszamy do wyszukania noclegu w naszej bazie. W niej zawarliśmy okoliczne zakwaterowania – na  pewno znajdziesz coś dla siebie. Zapraszamy!

Fotorelacja

Komentarze

  • Jeszcze nikt nie dodał opinii, bądź pierwszy!
  • Wpisz swój komentarz