Inwałd Park to tylko niecałe 20 km od Zatora. WARTO odwiedzić! - Zator Turystyka

Inwałd Park to tylko niecałe 20 km od Zatora. WARTO odwiedzić!

Prawdziwa gratka oraz moc wrażeń czeka na wszystkich, którzy postanowią ruszyć się ze swojej bazy wypadowej w Zatorze, aby zwiedzić okolicę pełną ciekawych i intrygujących miejsc.

Jednym z takich zakątków jest Inwałd Park zlokalizowany ok. 20 km od centrum Zatora.

Kilka słów o Inwałd Parku

Jest to rodzinny park rozrywki mieszczący się w Inwałdzie przy ul. Wadowickiej 169 (droga krajowa nr 52 Kraków-Cieszyn) w gminie Andrychów w powiecie wadowickim. Główną i najbardziej rozpoznawalną atrakcją tego miejsca jest możliwość zobaczenia potężnych dinozaurów oraz interesującego połączenia zabawy z edukacją. Ponadto są tutaj miniatury znanych budowli z całego świata od polskich zabytków po perły światowego dziedzictwa jak Wieża Eiffla czy Wielki Mur Chiński. Wielu turystów jest zainspirowana Ogrodem Jana Pawła II i wieżą widokową, zwiedzaniem zielonego labiryntu czy poznaniem średniowiecznej warowni ze smokami. Są tam też żywe zwierzęta, czyli tzw. Mini Zoo „Kucyk”, gdzie można podejrzeć życie rodzimych i egzotycznych stworzeń. Wszystkie atrakcje są przystosowane do zwiedzenia przez dzieci oraz posiadają mnóstwo walorów edukacyjnych w postaci tablic czy możliwości wynajęcia przewodników oraz organizacji zabaw i warsztatów. Inwałd Park jest czynny od początku kwietnia do końca października we wszystkie dni tygodnia, najczęściej w godz. od 9 do 19. Co ważne, można tam zrealizować Polski Bon Turystyczny, jeśli zostaną wykupione min. 2 usługi, czyli np. wstęp do parku oraz posiłek w strefach gastronomicznych. Ceny są zróżnicowane – zaczynają się od 1 zł do nawet kilkuset złotych w zależności od liczby atrakcji, wielkości grupy czy stosowanych ulg, natomiast kupując bilet online, przysługuje 10% zniżki. Ciekawą opcją jest bilet urodzinowy – w dniu swoich urodzin można go nabyć za 1 zł. Oprócz tego wszystkie 5 tematycznych parków posiada duże parkingi i dogodny dojazd.

Park Dinozaurów „Dinolandia”

Jeśli zapytalibyśmy dzieci, gdzie są najfajniejsze dinozaury, to jedną z najczęstszych odpowiedzi będzie właśnie „Dinolandia”, która przyciąga turystów z Polski i Europy. W tym parku tematycznym znajduje się aż 25 różnych atrakcji, w tym strefa z 50 dużymi dinozaurami jak Tyranozaur Rex, Diplodok czy ogromny Mamenchizaur. Wśród rozrywek i miejsc zabaw, są też ścieżki i obiekty edukacyjne. Na szczególną uwagę zasługują: stanowisko paleontologiczne, sztolnia badawcza, galeria muzealna czy emocjonujące poszukiwanie szkieletu dinozaura na plaży. Oczywiście nie brak tu zabaw ruchowych na małpim gaju, ściance wspinaczkowej i parku linowym, dmuchanej zjeżdżalni, pirackiej kolejce czy eksploracja mrożącej krew w żyłach paszczy dinozaura. „Dinolandia” to zdecydowanie obowiązkowy punkt w Inwałd Parku.

Park Miniatur „Świat Marzeń”

A co byście powiedzieli na 65 dzieł światowej architektury zgromadzonych w jednym miejscu? Zwiedzanie „Świata Marzeń” to arcyciekawa podróż przez wiele krajów, w których można podziwiać najsłynniejsze budowle. Będąc tutaj przygotuj się na oglądanie pięknego kompleksu weneckiego, czyli Placu św. Marka, Bazyliki św. Marka oraz Dzwonnicy św. Marka w skali 1:10. Natomiast papieski kompleks watykański w postaci Placu św. Piotra i Bazyliki św. Piotra można zobaczyć w skali 1:15. Większość obiektów jak np. Wieża Eiffla, Sfinks, Koloseum, rodzimy Wawel, Brama Brandenburska, Wielki Mur Chiński czy tajemnicze posągi Mai z Wyspy Wielkanocnej można podziwiać w skali 1:25, co sprawia mnóstwo frajdy oraz pozwala rozbudzić wyobraźnię i ciekawość świata, zwłaszcza u najmłodszych. Ponadto, warto odwiedzić lunapark z podniebnym kołem młyńskim, kinem 5D i fantastycznym placem zabaw.

Park Średniowieczny „Warowania Inwałd”

Miłośnicy historii oraz bitew i turniejów rycerskich będą posiadać się z radości, jeśli zajrzą do średniowiecznej „Warowni Inwałd”. To wyjątkowe, a zarazem mroczne i ekscytujące miejsce, gdzie na każdym kroku czekają fascynujące eksponaty i obiekty jak np. masywny zamek obronny z wieków średnich, osada oraz legendarna kraina smoków. Wystawą przyprawiającą o dreszczyk emocji jest muzeum tortur, gdzie można przekonać się, jak okrutnie traktowano jeńców i złoczyńców kilkaset lat temu. Żeńska część zwiedzających na pewno doceni wystrój i ówczesne wygody tzw. „komnaty damy”. Za to w osadzie będzie można zobaczyć, jak dawniej mieszkali królewscy poddani oraz wziąć udział w warsztatach, by opanować sztukę średniowiecznego rzemiosła np. garncarstwa, kowalstwa i powroźnictwa. A na deser czeka na Was kraina ruchomych smoków, które zieją ogniem i robią groźne miny. Warto to wziąć pod uwagę.

Ogród Jana Pawła II

3-hektarowy unikat w skali światowej – tak w skrócie można nazwać to wyjątkowe miejsce, które poświęcono jednemu z najwybitniejszych Polaków w historii. Przepiękny ogród stanowi nie tylko ogrodniczy majstersztyk, ale także wymiar symboliczny, ponieważ jest to największy na świecie kwitnący obraz Karola Wojtyły, papieża i polskiego świętego. Tak wielkie dzieło najlepiej podziwiać z góry, dlatego powinniście przemierzyć 96 schodów, aby znaleźć się na szczycie 22-metrowej wieży widokowej, z której można zobaczyć pełne oblicze Jana Pawła II. Do ogrodowej kompozycji użyto 20 tys. kwiatów, krzewów i drzew oraz wiele ton kamieni i kruszyw. Oprócz tego, czek na Was papieska wystawa fotograficzna i kafeteria z fontanną.

Mini Zoo „Kucyk”

Coś dla miłośników zwierząt oraz niecodziennych żyjątek, które zamieszkują różne zakątki Polski, Europy i świata. Obserwatorzy życia fauny znajdą tutaj patki, zwierzęta małe oraz duże. Do najciekawszych ptasich okazów można zaliczyć strusie emu, pawie, bażanty złociste i srebrne oraz strojne gołębie pawiki. Z kolei największym powodzeniem wśród najmłodszych cieszą się kangury Benetta, owce, tytułowe kucyki, włochata świnia Mangalica, a także jeżozwierz, szop pracz, skunks albinos czy małe gryzonie jak szynszyla, koszatniczka oraz szczur hodowlany. Ponadto, można też wybrać się na przejażdżkę kucykiem. Warto też wspomnieć o egzotycznej żenecie tygrysiej, naturalnie występującej na południu Afryki oraz o znanych z filmu „Madagaskar” lemurach Katta.

Zobacz i sam się przekonaj! Więcej iformacji znajdziesz na naszm profilu Faceboo’owym

Polecane obiekty

  • Jeszcze nikt nie dodał opinii, bądź pierwszy!
  • Wpisz swój komentarz
    Picture of Agnieszka Bies

    Agnieszka Bies

    Lekkie pióro, studnia pomysłów. Ciekawa możliwości social mediów, przechodzi przez kolejne kręgi wtajemniczenia. 🤗 "Jeśli chcesz zmieniać świat, weź do ręki pióro i pisz."~ Martin Luther