Atrakcje dla Miłośników Zwierząt w Zatorze i okolicach - Zator Turystyka

Atrakcje dla Miłośników Zwierząt w Zatorze i okolicach

Spędzasz czas w Zatorze i jesteś miłośnikiem zwierząt? Masz trochę wolnego czasu i nie wiesz, co z nim zrobić? A może masz małe dzieci, które uwielbiają zwierzęta? Te propozycje przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie!

Poznaj życie pszczół

APILANDIA Interaktywne Centrum Pszczelarstwa to połączenie historii i nowoczesności! Ekspozycja prezentowana jest za pomocą różnorodnych technologii multimedialnych, interaktywnych instalacji oraz animacji poglądowych. Sale muzealne umiejscowione są w odrestaurowanych zabytkowych podziemiach, które doskonale spełniają funkcję działającą na wyobraźnię odwiedzających; tworzą niezapomniany klimat miejsca. Interaktywną ekspozycję uzupełniają profesjonalne warsztaty pszczelarskie m.in. wykonywania świec z wosku pszczelego, poznanie pracy pszczelarza, degustacje różnych rodzajów miodów i produktów pszczelich (m.in. pyłku, propolisu). Zajęcia warsztatowe dedykowane są dla osób w każdym wieku.

Pozostając jeszcze w temacie pszczół, innym wartym odwiedzenia miejscem jest Gospodarstwo Pasieczne “Pasieka u Wojtka”, gdzie posłuchasz ciekawych opowieści i poobserwujesz pszczoły.  Dodatkowo będziesz mieć możliwość wzięcia udziału w degustacji miodów i zdrowej kuchni. Specjalnością Gospodarstwa jest miód w plastrze. W sezonie można uczestniczyć w przeglądzie rodziny pszczelej i innych pracach 😉

AlpaPark

Miejsce położone w malowniczej, leśnej części Alwerni. Podczas spaceru, alpaki oprowadzą Cię po swoim ogrodzonym królestwie o powierzchni 1,5 hektara. Ugoszczą na Alpaczym Pagórku, zaprowadzą na Górę Jordana, do Jaskrowego Jaru, Brzozowego Dworu i wielu innych zaułków. Alpapark to idealne miejsce dla zwierząt, ich miłośników i wszystkich spragnionych kontaktu z naturą. Można tu aktywnie spędzić czas, odpocząć w zacisznych zakątkach, podszlifować angielski, jak również oddać się radości tworzenia podczas zajęć plastycznych.

Zwierzyniec w Spytkowicach

W „Zwierzyńcu” spotkać można zarówno rzadkie, jak i popularne okazy ptaków czy zwierząt, m.in bażanty (mongolskie, kaukaskie, złote, srebrne), pawia, głuszca, kaczki krzyżówki wiślane, mandarynki, gęsi dzikie zbożowe. Są także daniele, struś afrykański, kucyki i kuc huculski. Podczas zwiedzania Właściciel opowiada ciekawe historie o mieszkańcach „Zwierzyńca” i dziejach okolicy. Istnieje także możliwość uczestniczenia w karmieniu zwierząt. Obiekt oferuje również noclegi dla 30 osób, głównie w pokojach 2 – osobowych z łazienką. Na jego terenie znajduje się piękny i przestronny ogród, miejsce na zrobienie grilla oraz “Galeria pod białym aniołem”, czyli wystawa prac artystów ludowych.

Mini Zoo w Inwałdzie

To miejsce położone tylko 15 minut pieszo od Parku Miniatur i Dinolandii! Rodzinne Parki w Mini Zoo “KUCYK” położone są na malowniczych pagórkach u podnóża Beskidu Małego, ze wszech stron otoczone zagajnikami i rzeczką. Ta idealna leśna lokalizacja (trochę słońca, trochę cienia). Można zobaczyć gatunki zwierząt bardziej lub mniej znane – kangury benetta, zebu, dziki, szynszyle, szopa pracza czy strusie emu i żurawie koroniaste. Jest również Osiołek Wesołek, który swoim śmiechem potrafi rozbawić każdego. Każdy z odwiedzających ma sposobność nakarmienia milusińskich specjalnie przygotowaną karmą. Spacer po Mini Zoo „Kucyk” zapewni Ci dawkę pożytecznej wiedzy, odpoczynek i obcowanie na łonie natury. Dostarczy także moc niezapomnianych wrażeń! Na terenie obiektu oprócz wielu zwierząt, znajduje się ujeżdżalnia na wolnym powietrzu, trasy do jazd terenowych (zarówno konnych, jak i rowerowych), boiska do gry w piłkę nożną, siatkówkę, badmintona, altany, paleniska przystosowane do ognisk i grilla, urokliwa Wioska Indiańska, a dla dzieci Park Zabaw.

Jeśli jesteś ciekaw innych fajnych miejsc zapraszamy na naszego Facebooka, gdzie na bieżąco publikujemy różne ciekawe obiekty!

Polecane obiekty

  • Jeszcze nikt nie dodał opinii, bądź pierwszy!
  • Wpisz swój komentarz
    Picture of Patrycja Błaszczak

    Patrycja Błaszczak