W River Parku nie ma czasu na nudę! Noclegi w Zatorze - Zator Turystyka

W River Parku nie ma czasu na nudę!

I kolejny wywiad za nami! Tym razem mieliśmy przyjemność porozmawiać z menadżerką River Parku – Panią Jolantą Antecką. Przeczytajcie sami parę słów od Pani Joli.

Zatorturystyka: Znajdujemy się właśnie w River Parku. Proszę, powiedzieć, jaki był zamysł stworzenia tego obiektu?

Jolanta Antecka: Znajdujemy się w pięknej okolicy: stary las, obok rzeka Skawa, a w dodatku pobliskie stawy Doliny Karpia. Zamysłem było stworzenie miejsca, gdzie turyści mogą przyjechać, odpocząć i nacieszyć się ciszą. Jak wiemy, osoby, które odwiedzają okoliczne parki, gdzie są tłumy ludzi, potrzebują chwili spokoju i wyciszenia. A nasz obiekt – River Park – położony jest w takim miejscu, w którym można się zrelaksować. Cisza, spokój, śpiew ptaków, to wszystko składa się w jedną całość. Dzięki czemu mamy wielu gości przyjeżdżających do nas z miasta na chociażby kilka dni.

ZT: A zatem, co znajdziemy w Waszej ofercie?

JA: Przede wszystkim stawiamy na noclegi. Na pewno fajną i ciekawą opcją są domki na drzewie. Jest to coś innego, oryginalnego. Turyści mają możliwość spania w niecodziennym miejscu, nie jest to typowy domek, czy pokój w hotelu. To dwukondygnacyjny apartament, gdzie znajdziemy część sypialnianą, salon, łazienkę i w pełni wyposażoną kuchnię. Mieści się tam wszystko to, co jest potrzebne do udanego wypoczynku. Warto, też wspomnieć o prywatnym tarasie i widoku na rzekę Skawę. Posiadamy jeszcze w Naszej ofercie noclegowej namioty TIPI.
Jeśli o nie chodzi – zawsze powtarzam, że jest to fajna przygoda. To kolorowe namioty, w których oprócz podstawowego wyposażenia do spania, znajdziemy dostęp do prądu, jak i wspólnych sanitariatów.
Na pewno osoba, która wybiera taką formę noclegu, musi liczyć się z tym, że należy przygotować się na różne warunki pogodowe i polubić się z insektami, które znajdziemy w lesie (śmiech).

ZT: A co z karczmą? Czy jest ona otwarta tylko dla turystów, czy też dla lokalnych gości? 
JA: Karczma otwarta jest sezonowo. Oczywiście, zapraszamy nie tylko turystów, ale również lokalnych mieszkańców, by skosztowali naszych dań. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że są pyszne i smaczne.
Natomiast, jeśli chodzi o kartę – znajdziemy w niej dania kuchni polskiej, jak i zatorskiego karpia, którego z pewnością nie mogłoby zabraknąć i u nas (uśmiech). Karczma dysponuje klimatyzowanymi salami, jak i zewnętrznym ogródkiem i tarasem, na którym, obecnie siedzimy.

ZT: Jak obiekt zmieniał się na przestrzeni lat? Jak było kiedyś? Co nowego ostatnio wprowadziliście?

JA: W przeciągu dwóch lat wybudowaliśmy wspomniane już wcześniej domki na drzewie. A hitem i nowością tego sezonu jest kort tenisowy. W sezonie jest on dostępny od 8 do 20 zarówno dla naszych gości hotelowych, jak i lokalnych mieszkańców. Tak naprawdę, pełni on dwie funkcje. Mamy możliwość ściągnięcia siatki do tenisa i pogrania w piłkę nożną. Kort można wcześniej zarezerwować telefonicznie lub bezpośrednio tutaj na miejscu. Koszt takiego wynajęcia to około 35 zł za godzinę. Ceny różnią się w zależności od godzin, czy też dnia tygodnia. Dlatego zachęcam do zapoznania się z cennikiem, który znajduje się na naszej stronie internetowej.
Jednak wróćmy do tematu. Obecnie naszą uwagę i zainteresowanie przykuwają głównie dzieci zarówno te mniejsze, jak i nieco starsze (śmiech), to na nich teraz stawiamy. Dlatego stworzyliśmy mnóstwo atrakcji, które rozmieszczone są na terenie naszego obiektu. Możemy pochwalić się bogatą infrastrukturą sportową. Mamy szachy plenerowe, place zabaw, wypożyczalnię rowerów, kajaków, różnego rodzaju boiska, stoły ping-pongowe oraz minigolfa. A i dla osób zmęczonych sportowymi aktywnościami  – coś się znajdzie.  Tutaj mam na myśli rzekę Skawę i plażę, która się przy niej znajduje. Jak najbardziej można z niej korzystać, wypożyczyć leżaki i odpocząć. Jednym słowem nie ma czasu na nudę.
Myślę też, że warto tutaj wspomnieć, że nasi lokalni mieszkańcy, również mogą korzystać ze wszystkich atrakcji naszego obiektu (uśmiech).

ZT: Jeśli jesteśmy już przy nowościach, to jakie macie plany na ten sezon? Jak go widzicie?
JA: Myślę, że pomału będziemy wracać do normalności, a przynajmniej mamy taką nadzieję. Tak naprawdę każdy z nas marzy o wyjściu z domu, wyjściu do ludzi. Zapotrzebowanie na noclegi jest ogromne, zwłaszcza na domki. Dla turystów wynajęcie owego domku, jest to o wiele łatwiejsze i bezpieczniejsze niż, np. pokoju hotelowego. Mamy sporo planów na rozszerzanie ośrodka, ale to są plany na przyszłość. Sezon dopiero się rozpoczął, a pogoda zaczęła dopisywać, dlatego jesteśmy pozytywnie nastwieni.

ZT: Wróćmy jeszcze do tematu wypożyczalni rowerów. Taka forma spędzenia czasu wolnego wydaje się być ciekawą opcją patrząc na ogrom pobliskich szlaków rowerowych.

JA: Tak, jest to naprawdę świetna opcja. Dzięki wypożyczeniu roweru, możemy pojeździć, zwiedzić wszystkie szlaki, trasy rowerowe. Jak wiemy, jest ich masa.
A skoro jesteśmy już przy temacie okolic – Zator stanowi idealną bazę wypadową do pobliskich miast. Zawsze naszym gościom polecamy wycieczkę do Wadowic, Oświęcimia, Krakowa, czy Wieliczki. Miejsc do odwiedzenia jest wiele. Oczywiście nie zapominając przy tym o River Parku. Do czego serdecznie zachęcam! (uśmiech)

I tym optymistycznym akcentem dziękujemy za rozmowę! A Was, Drodzy Czytelnicy, pytamy –  co takiego łączy nasze wszystkie dotychczas przeprowadzone wywiady? Zagadka na dziś!

  • Jeszcze nikt nie dodał opinii, bądź pierwszy!
  • Wpisz swój komentarz
    Picture of Marzena Czop

    Marzena Czop