Jedyna taka, kosmiczna stacja roller coastera w Europie! Zobacz, co kryje Mega Coaster Game Expert Hyperion - Zator Turystyka

Jedyna taka, kosmiczna stacja roller coastera w Europie! Zobacz, co kryje Mega Coaster Game Expert Hyperion

Energylandia jako park rozrywki zaproponować może różnorodność atrakcji, odpowiednich dla każdej grupy wiekowej.

Wśród nich odnaleźć można 18 roller coasterów na czele z mega coasterem Game Expert Hyperion, który wraz z urodzinami Parku, obchodzić będzie swoją 4 rocznicę otwarcia.

Game Expert Hyperion to nazwa najwyższego i najszybszego roller coastera w Europie, w kategorii Mega Coasterów. Kategoria ta zamyka się na roller coastery pomiędzy 61 a 91,4m wysokości, gdzie Game Expert Hyperion znajduje się pośrodku tej stawki z wysokością 77m. Na trasie o długości niemal 1,5 km osiąga prędkość do 142 km/h, czyli szybszą niż dopuszczalna prędkość na polskich autostradach, pokonując przy tym liczne zwrot, zakręty i nachylenia. Pierwszy spadek tego Mega Coastera to aż 85 stopni nachylenia i 80 metrów w dół, dzięki 3 metrowemu podziemnemu tunelowi, przez który przejeżdża się piorunująco szybko. Maksymalną prędkość Game Expert Hyperion osiąga przy pikowaniu w dół i na zakrętach, co skutkuje odczuwalnymi, niesamowitymi efektami grawitacyjnymi. Gigantyczna prędkość przy wjazdach na wzniesienia pozwala odczuć efekt nieważkości, a wspomniane wcześniej prędkości przy nawet podwójnych zakrętach, owocują w odczuwalne, dodatnie i ujemne przeciążenia. Odczuwalnych efektów zarówno grawitacyjnych jak i wizualnych dopełniają obrotowe nachylenia toru, niesamowity efekt wodny splash flow, a także panoramiczna fala, dzięki której możliwym jest podziwianie zachwycających widoków okolicy.

Jednakże, nie tylko widok z góry robi wrażenie. Cała stacja Hyperiona zaprojektowana została w taki sposób, by przypominać opuszczoną stację badawczo – kosmiczną, a dzięki temu już wejścia doznać można niewiarygodnych emocji. Każdy z dwóch wagonów Mega Coastera zabiera jednocześnie po 28 osób, co w ciągu ostatnich czterech lat zaowocowało w setki tysięcy zadowolonych już Gości Parku, znających niesamowitą tajemnicę misji badawczej „Hyperion”!

Atrakcja, która od 2018 roku cieszy się uwielbieniem wśród Gości Energylandii, a szczególnie fanów roller coasterów z całego świata, powstała wskutek współpracy ze szwajcarską firmą Intamin Amusement Rides – produkującą atrakcje dla najlepszych parków rozrywki na świecie. W jej budowę w Zatorze zaangażowanych było aż 100 osób, a elementy konstrukcyjne powstawały m.in. w Szwajcarii, Chorwacji czy na Słowacji. Na swoje czwarte urodziny ten najwyższy w Europie Mega Coaster, doczekał się swojego partnera, jakim jest firma Game Expert, oferująca nowoczesny sprzęt gamingowy, niepowtarzalne akcesoria, gry, a także wyjątkowe gamingowe gadżety kolekcjonerskie. Uroczystość przecięcia wstęgi przed Game Expert Hyperion została zaplanowana na sobotę 23 lipca 2022 r., czyli w dniu Magic Night, dzięki czemu Goście będą mieli aż 3 godziny ekstra na kosmiczną podróż tym wyjątkowym mega coasterem!

 

Na koniec warto dodać, że ta wyjątkowa grafitowa konstrukcja aż czterokrotnie została utytułowana prestiżowymi wyróżnieniami o znaczeniu międzynarodowym.

Już w 2018 roku otrzymała prestiżową nagrodę „European Star Award 2018 – 1 miejsce dla Mega Coaster Hyperion w kategorii Best New Coaster”, a także zyskała odznaczenie „Parksmania Award 2018 – wyróżnienie dla Mega Coaster Hyperion w kategorii European Top Attraction”. Dwa lata później w konkursie “Park World Excellence Awards Hyperion” zdobył 2 miejsce dla w kategorii “2020 Best Roller Coaster”. Trzy lata po swojej premierze konstrukcja w dalszym ciągu nominowana jest do wielu nagród, a w tak istotniej dla parków rozrywki jak „European Star Award 2021” w kategorii „EUROPE’S BEST STEEL COASTERS” – Hyperion wśród wszystkich tego typu atrakcji na Starym Kontynencie trafia na wysokie siódme miejsce. Nie bez kozery Game Expert Hyperion wśród setek tysięcy turystów jest dziś na liście atrakcji, które wręcz trzeba zaliczyć podczas wakacyjnych destynacji!

hyperion-zator-energylandia
Energylandia
  • Jeszcze nikt nie dodał opinii, bądź pierwszy!
  • Wpisz swój komentarz
    Picture of Patrycja Błaszczak

    Patrycja Błaszczak