TOP 6 restauracji serwujących wegańskie dania! - Zator Turystyka

TOP 6 restauracji serwujących wegańskie dania!

Życie weganina, chcącego zjeść na mieście wcale nie jest łatwe, jednak z pewnością możemy stwierdzić, że jest zdecydowanie lepiej niż parę lat temu. Wciąż jednak trzeba szukać ofert dań wegańskich w restauracjach, bowiem nie są one codziennością.

Wybierasz się właśnie do Zatora lub okolic? Masz w planach odwiedzić największy park rozrywki w Polsce jakim jest Energylandia? Szukasz restauracji z ofertą dań wegańskich? Zobacz wirtualny poradnik turysty, podpowiadamy! Gdzie zjeść dobre, bezmięsne dania. Odkryj TOP 6 restauracji serwujących wegańskie dania!

Wegańska restauracja z menu skomponowanym z sezonowych produktów, czy taka się znajdzie?

Ostatnie lata zmieniają nasze nawyki żywieniowe. W konsekwencji, dania bez mięsa są obecnie must have w restauracyjnym menu. Chcemy jeść i żyć bardziej zdrowo. A jak żyje się w Polsce, na diecie wegańskiej? Jak jest z dostępnością i czy trudno znaleźć dania roślinne w okolicach największego parku rozrywki w Polsce, czyli Energylandii? Poznaj miejsca, które są wyjątkowe pod względem różnorodności roślinnych dań.

Nie chcesz siedzieć w „garach” na urlopie?

Jedzenie towarzyszy nam niemal w każdej wakacyjnej sytuacji. Umówmy się! Nie każdy ma ochotę gotować na wakacjach (chyba, że ktoś lubi 😉 ). Jednak z pewnością każdy z nas chce wykorzystać jak najwięcej wolnego czasu.

Przygotowywane osobno, z dobrych źródeł.

Dla większości wegan i wegetarian ważnym aspektem jest to, żeby dania były przygotowywane osobno. Oddzielone od dań pochodzenia zwierzęcego, wegańskie potrawy powinny być przygotowywane na osobnych deskach, a także smażone na osobnym tłuszczu. Co jeśli jednak w menu nie ma wersji bez produktów odzwierzęcych? Nie bój się! Zapytaj kucharza, czy mógłby przygotować coś dla Ciebie z produktów roślinnych. Jeżeli jesteś wielbicielem mięsa i uważasz, że dania wegańskie nie są dla Ciebie – zmień swoje nastawienie! Weganizm jest to przede wszystkim różnorodność smaków! Może spróbujesz Seitan, czyli popularnego zamiennika mięsa? Otrzymywany jest on z białka pszennego, co brzmi ciekawie. A z odpowiednim doprawieniem smakuje przepysznie!

Jak widać dieta wegańska wcale nie musi być nudna i żmudna! Skosztuj sam, ciekawych zamienników popularnych dań lub spróbuj czegoś nowego. Poznaj TOP 6 restauracji serwujących wegańskie dania!

Znajdziesz nas na Facebook’u i Instagramie

Poznaj 6 restauracji oferujących dania roślinne 🥗

  • Jeszcze nikt nie dodał opinii, bądź pierwszy!
  • Wpisz swój komentarz
    Picture of Patrycja Błaszczak

    Patrycja Błaszczak