Poznaj historyczne miejsca w okolicach Zatora - Zator Turystyka

Poznaj historyczne miejsca w okolicach Zatora

Pewnie dla wielu z Was nauka historii okazywała się nudnym zapamiętywaniem dat poszczególnych wydarzeń.

Jednak w dzisiejszych czasach wcale nie musi być nudno, poznając historie!

Poznaj muzea, historyczne miejsca, w Zatorze oraz okolicach

Miejsce pamięci i muzeum Auschwitz Birkenau.

KL Auschwitz był największym z niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i ośrodków Zagłady. Życie straciło tu ponad 1,1 mln mężczyzn, kobiet i dzieci. Autentyczne Miejsce Pamięci to dwie części byłego obozu: Auschwitz i Birkenau. Wizyta z przewodnikiem pozwoli lepiej zrozumieć to unikatowe miejsce.

Skansen w Wygiełzowie

Inaczej Nadwiślański Park Etnograficzny, który prezentuje kulturę Krakowiaków Zachodnich – grupy etnograficznej zamieszkującej obszar od Bochni, przez okolice Krakowa, Proszowic, Oświęcimia, Wadowic, Olkusza, Miechowa, Chrzanowa, aż po rzekę Przemszę stanowiącą granicę z Górnym Śląskiem. Aktualna ekspozycja obejmuje 27 zabytkowych drewnianych obiektów wraz z małą architekturą (kapliczki, studnie, pasieki), które zostały rozmieszone w sektorach małomiasteczkowych i wiejskich.

Zamek Tenczyn Rudno

Jurajska warownia położona na wygasłym wulkanie. Zamek, który w latach swojej świetności wyglądem i znaczeniem konkurował z Wawelem – położony jedynie 30 kilometrów od granic Krakowa, w otoczeniu Puszczy Dulowskiej, parków krajobrazowych i rezerwatów.

Każdy, kto w swoich podróżach zawędrował do zachodniej Małopolski z całą pewnością bezbłędnie rozpozna jego sylwetkę, gdyż dumnie góruje ona nad całą okolicą. Z charakterystycznej Wieży Nawojowej roztacza się zapierający dech w piersiach krajobraz obejmujący nie tylko Rów Krzeszowicki i okoliczne miejscowości, ale także Beskidy, a czasem nawet…Tatry!

Od jedenastu lat poddawany pracom zabezpieczającym; od czterech – ponownie udostępniony dla turystów, którzy z każdym sezonem coraz liczniej go odwiedzają.

Chcesz poznać więcej okolicznych miejsc historycznych? Zjedź niżej!

 

  • Jeszcze nikt nie dodał opinii, bądź pierwszy!
  • Wpisz swój komentarz
    Picture of Patrycja Błaszczak

    Patrycja Błaszczak