Pociągiem do Energylandii? To prostsze niż może się wydawać - Zator Turystyka

Pociągiem do Energylandii? To prostsze niż może się wydawać

Jeszcze do niedawna najłatwiej do Energylandii można było dostać się samochodem.

Wsiadasz, wpisujesz adres parku w nawigację i kieruje cię niemal pod same drzwi największego w Polsce miejsca rozrywki. Teraz może się to zmienić. Wszystko za sprawą oddania do użytku nowego przystanku kolejowego, który ma być wielkim udogodnieniem dla gości odwiedzających park.

Zapowiada się nieźle. A jak było do tej pory?

Nie każdy mógł sobie pozwolić na wielogodzinną jazdę samochodem z drugiego krańca Polski. A może świadomie decydował się na pociąg, wsiadał w ten do Krakowa i…? No właśnie, co dalej? Gdzie się udać, by dojechać do Zatora? Wybrać pociąg, bus, autobus?

Teraz będzie jeszcze prościej

Podjęte inwestycje zaowocowały oddaniem do użytku nowej stacji kolejowej o nazwie Zator – Park Rozrywki zlokalizowanej przy ulicy Puchalskiego. Przystanek powstał na trasie Kraków Płaszów – Oświęcim. Znajduje się w odległości kilkuset metrów do Energylandii. To sporo ułatwienie dla turystów, którzy dużo szybciej i sprawniej dostaną się do parku. Co więcej, jego włodarze uruchamiają darmową ciuchcię, podwożącą gości pod kasy biletowe oraz z powrotem, na stację.

Oficjalne otwarcie nowego przystanku nastąpiło 11 grudnia 2022 roku. Jak informuje biuro prasowe PKP PLK: inwestycja objęła dwa perony, wiaty, ławki i tablice informacyjne. Ponadto oświetlenie oznakowanie. Dla osób o ograniczonych możliwościach ruchowych przewidziano dojścia na perony, m.in. z systemem ścieżek dotykowych.

Warto przypomnieć, że Zator leży między dwoma dużymi miastami – Krakowem i Katowicami, praktycznie 50 km od centrum każdego z tych miast.

Najbliższe dworce kolejowe to:

 • Kraków Dworzec Główny
 • Katowice Dworzec Główny
 • Dworzec w Oświęcimiu
 • Dworzec w Wadowicach

Działającą również w okresie zimowym Energylandię odwiedziło z zeszłym roku prawie 2 miliony turystów. Spora część dotarła do Zatora transportem publicznym.

Teraz dojazd do parku został znacznie ułatwiony. Podróżni mogą swobodnie korzystać z regularnej linii kolejowej na trasie Kraków-Oświęcim i szybko dotrzeć do atrakcji.

 • Jeszcze nikt nie dodał opinii, bądź pierwszy!
 • Wpisz swój komentarz
  Picture of Agnieszka Bies

  Agnieszka Bies

  Lekkie pióro, studnia pomysłów. Ciekawa możliwości social mediów, przechodzi przez kolejne kręgi wtajemniczenia. 🤗 "Jeśli chcesz zmieniać świat, weź do ręki pióro i pisz."~ Martin Luther