Najszybsze Roller Coastery w Energylandii - Zator Turystyka

Najszybsze Roller Coastery w Energylandii

Jeśli jesteś miłośnikiem ekstremalnych przejażdżek i prędkości, to Energylandia jest miejscem, które musisz odwiedzić! 🙂 Ten park rozrywki znany jest z imponującej liczby roller coasterów, które zapewniają niezapomniane doznania. Dla tych, którzy uwielbiają szybkie i ekscytujące przejażdżki, przedstawiamy przegląd najszybszych roller coasterów w Energylandii.

1. Hyperion

Hyperion to bez wątpienia jeden z najbardziej ekscytujących roller coasterów w Energylandii. Ta potężna maszyna wznosi się na wysokość 77 metrów, a jej maksymalna prędkość wynosi oszałamiające 142 km/h. Podczas jazdy na Hyperionie możesz poczuć, jak adrenalina napiera przez całe ciało, zwłaszcza gdy opadasz z wysokości 80 metrów przy pierwszym spadku. To prawdziwy roller coaster marzeń dla miłośników prędkości.

2. Zadra

Zadra to kolejny roller coaster, który nie zawiedzie fanów ekstremalnych przejażdżek. Zadra to najwyższy na świecie WOODEN ROLLER COASTER. Zadra osiąga prędkość aż 121 km/h i wznosi się na wysokość 63 metrów. Ale to nie wszystko – liczne pętle, skręty i dynamiczne zakręty sprawiają, że jazda na Zadrze to prawdziwa podróż w głąb adrenaliny.

3. Speed

Speed to kolejny roller coaster, który zasługuje na uwagę ze względu na swoją prędkość. To zjawiskowe połączenie roller coastera i przejażdżki wodnej. Jest to atrakcja wznosząca pasażerów na ponad 60 metrów wysokości i osiągająca prędkość około 110 km/h! 

4. Formula

Formula to roller coaster inspirowany wyścigami Formuły 1. Rozpędza się do prędkości 100 km/h w zaledwie 2,2 sekundy, co sprawia, że to jedna z najszybszych startów na świecie. Liczne pętle, inwersje i nachylenia, sprawiają, że jest to jedna z najciekawszych przejażdżek w Energylandii, polecana dla osób spragnionych naprawdę mocnych wrażeń.

5. Abyssus

Abyssus to główna atrakcja strefy Aqualantis! Abyssus to roller coaster typu Double Launch Coaster osiąga prędkość 100 km/h. Kolejka wynosi nas na nieco ponad 38 metrów wysokości po torze o długości 1316 m. Czas przejazdu Abyssusem będzie trwał aż 2 minuty! Ponadto gwarantuje liczne zwroty, czyli tak zwane inwersje, których atrakcja posiadać będzie aż 5

6. Mayan

Jeśli oceniać roller costery według zaawansowania technicznego, wielkości i oferowanych wrażeń oraz prestiżu w światowych rankingach, w skali od 1 do 10 – to Energuś w tej skali otrzymałby ocenę 4, Dragon 6, natomiast Mayan definitywnie zasługuje na 10! Głodni naprawdę mocnych wrażeń goście Parku mogą je zaspokoić właśnie w tym miejscu. Prędkość, jaką osiągają wagoniki na tej kolejce to 80 km/h, natomiast aż 5 inwersji sprawi, że przeciążenia dochodzić będą do prawie 5 g! Mało kto zdaje sobie sprawę, że to odczucia jak w czasie ekstremalnych zwrotów myśliwcem F16. Także wysokość konstrukcji oraz odpowiednik dachu dziesięciopiętrowego wieżowca, sięgająca ponad 33 metrów wielu wprawi o zawrót głowy! 

Oczywiście, to tylko kilka z wielu emocjonujących roller coasterów dostępnych w Energylandii. Park ten oferuje wiele innych atrakcji, które zapewniają niesamowitą rozrywkę dla odwiedzających.

Dla miłośników prędkości i ekstremalnych przejażdżek Energylandia to prawdziwy raj, który warto odwiedzić. Czekają tam na Ciebie przeżycia, których nie zapomnisz! 🙂 

Znajdź nocleg blisko Energylandii!

Obserwuj nas w social mediach!

  • Jeszcze nikt nie dodał opinii, bądź pierwszy!
  • Wpisz swój komentarz
    Picture of Patrycja Błaszczak

    Patrycja Błaszczak