Co zrobić jak zachoruję? Praktyczne wskazówki - Zator Turystyka

Archiwa

Co zrobić jak zachoruję? Praktyczne wskazówki

Co zrobić, gdy zachorujesz podczas pobytu w Zatorze? 

Planując wakacje, urlop czy choćby wyjazd na weekend nikt z nas nie myśli o chorobach, czy urazach. Raczej nie spodziewamy się, że zachorujemy akurat wtedy. Jednak nawet podczas upragnionego odpoczynku w Zatorze, niespodziewane sytuacje mogą się zdarzyć. Dlatego warto wiedzieć, co zrobić, gdy zachorujemy, aby szybko wrócić do formy i móc znowu cieszyć się wyjazdem 🙂 Poniżej znajdziesz praktyczne wskazówki, które pomogą Ci poradzić sobie w takiej sytuacji.

Skonsultuj się z lekarzem

Jeśli poczujesz się źle i podejrzewasz, że chorujesz, nie zwlekaj z wizytą u lekarza. W Zatorze znajduje się przychodnia lekarska. Mieści się ona przy ulicy Leszka Palimąki 2 (niedaleko Biedronki).  Od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:30, pod nr telefonu: 33 841 21 50 możesz zadzwonić do rejestracji i spróbować umówić się na wizytę.

Z kolei całodobowa opieka medyczna – nocna i świąteczna opieka zdrowotna świadczona jest przez Zespół Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu ul. Wysokie Brzegi 4. Telefon kontaktowy: 33 84 48 493

W przypadku sytuacji, która wymaga natychmiastowej pomocy medycznej, w Polsce działa numer alarmowy 112

Przygotuj dokumentację medyczną

Jeśli jesteś pod stałą opieką lekarską, jesteś na coś uczulony lub przyjmujesz leki na stałe, zawsze miej ze sobą kopię swojej dokumentacji medycznej. Może się to okazać bardzo cenne podczas wizyty u lekarza i zaoszczędzi obu stronom sporo czasu. Dodatkowo, jeśli jesteś ubezpieczony, upewnij się, że masz ze sobą wszystkie niezbędne dokumenty związane z ubezpieczeniem zdrowotnym (szczególnie, jeśli przyjechałeś zza granicy).

Skorzystaj z pomocy lokalnych osób 

Jeśli potrzebujesz pomocy w zlokalizowaniu najbliższej placówki medycznej lub apteki, nie wahaj się poprosić o pomoc lokalnych osób. Podejdź i zapytaj kogoś na ulicy, w sklepie czy w restauracji 🙂 Większość ludzi zazwyczaj chętnie udzieli Ci wskazówek. 

Zadbaj o swoją apteczkę podróżną

Przed wyjazdem zawsze warto zaopatrzyć się w apteczkę podróżną, która zawiera podstawowe leki i środki opatrunkowe. Dzięki temu będziesz miał pod ręką niektóre niezbędne leki, które mogą pomóc w przypadku nagłego złego samopoczucia, np. podczas podróży. W razie potrzeby, możesz też dokupić leki w zatorskich aptekach.

Trzy główne apteki, blisko centrum Zatora to: 

  • Apteka pod Lwem; adres: Rynek 7, Zator
  • Apteka Artfarm; adres: Słowackiego 1 (obok Biedronki), Zator
  • Apteka Nowa Zatorska; adres: Kolejowa 17, Zator

Odpocznij i dbaj o siebie

Jeśli choroba nie pozwoli Ci cieszyć się atrakcjami w pełni, nie zmuszaj się do działania na siłę. Odpoczynek i dbanie o siebie są równie ważne jak zwiedzanie i aktywność. Zrób przerwę, odpocznij w swoim noclegu i dostosuj tempo wypoczynku do swojego samopoczucia.

Podsumowując, choć nikt nie chce myśleć o problemach zdrowotnych w czasie wyjazdu czy urlopu, warto być przygotowanym na taką ewentualność 🙂

Potrzebujesz noclegu w Zatorze?

Obserwuj nas w social mediach!

Komentarze

  • Jeszcze nikt nie dodał opinii, bądź pierwszy!
  • Wpisz swój komentarz