Majówka w Zatorze na świeżym powietrzu - Zator Turystyka

Majówka w Zatorze na świeżym powietrzu

Majówka za pasem, dlatego dzisiaj przedstawiamy Tobie, Drogi Turysto, parę naszych propozycji na spędzenie jej w Zatorze. Na świeżym powietrzu, jeśli tylko pogoda dopisze!

Trasy rowerowe

Zator obfituje w wiele ciekawych tras rowerowych dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Przykładowo Główny Szlak Doliny Karpia to idealne rozwiązanie dla osób, które chciałyby zobaczyć najpiękniejsze zabytki Doliny Karpia. Wiedzie ona przez ścieżki przyrodnicze, ścieżki nordic walking, Ekomuzeum Doliny Karpia, ale także poprzez 7 gmin. Jest to więc świetna okazja, aby zwiedzić najbliższe okolice! Innym polecanym przez nas rozwiązaniem jest Trasa Rowerowa „Dwa Zamczyska” podczas, której będziemy mieli okazję zobaczyć Zamek Lipowiec w Wygiełzowie i Zamek Tenczyn w Rudnie.

Dla miłośników górskich wycieczek proponujemy malowniczy Beskid Mały ze szczytem Czupel (930 m n.p.m.). U podnóży tego niewielkiego pasma górskiego funkcjonują wyciągi i trasy narciarskie. Przy okazji warto wybrać się również na Górę Żar czy Leskowiec, skąd będziesz mieć okazję popodziwiać piękne widoki!

Spływy kajakowe

Nasza kolejna propozycja spędzenia czasu na świeżym powietrzu to spływy kajakowe na Skawie i Wiśle. Jest to świetna okazja do poznania walorów przyrodniczych Natura 2000 Dolina Dolnej Skawy, zarówno dla osób indywidualnych, jak i dla większych grup.

Lokalna Kolej Drezynowa w Regulicach

Lokalna Kolej Drezynowa w Regulicach to jedyna w Małopolsce idea łącząca pasję do kolejnictwa oraz turystyki. Podczas wycieczki aktywnie spędzisz czas na świeżym powietrzu, poznasz zasoby przyrody oraz zobaczysz urzekające widoki. W okolicy zwiedzisz również m.in. Zamek Tenczyn w Rudnie, Muzeum Agatów i Zamkową Zagrodę w Rudnie, Skansen i Zamek Lipowiec w Wygiełzowie, Rynek i Małopolskie Muzeum Pożarnictwa w Alwerni oraz skorzystasz z wielu szlaków i ścieżek rowerowych.

Gokarty

Kolejna, dość nietypowa można powiedzieć, propozycja spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Gokart-Park w Chrzanowie jest obiektem, na którym główną atrakcją jest możliwość ścigania się na gokartach. Na miejscu znajdziemy także restaurację, w której można smacznie i niedrogo zjeść, oraz zorganizować spotkanie lub imprezę w swojskim klimacie. Dla rodziców dużym udogodnieniem będzie kącik zabaw dla najmłodszych dzieci.

Paintball

Paintball w Zatorze jest to świetny sposób na niezapomniany wieczór kawalerski lub panieński. Jak i idealna atrakcja na imprezę firmową, gdzie pracownicy mogą spotkać się w innych okolicznościach niż zazwyczaj. Jest to też ciekawy sposób spędzania czasu w gronie znajomych, czy świętowania urodzin!

Już niedługo zaprezentujemy Ci także pomysły na spędzenie majówki w Zatorze, nawet jeśli pogoda nie będzie sprzyjała wychodzeniu na zewnątrz.  STAY TUNED!

Polecane obiekty

  • Jeszcze nikt nie dodał opinii, bądź pierwszy!
  • Wpisz swój komentarz
    Picture of Patrycja Błaszczak

    Patrycja Błaszczak