7 powodów dlaczego warto odwiedzić Zator - Zator Turystyka

7 powodów dlaczego warto odwiedzić Zator

Zator to stosunkowo niewielkie, tętniące życiem miasteczko przyciągające ludzi zarówno z kraju, jak i zza granicy. Oto 7 powodów, dlaczego naszym zdaniem warto odwiedzić tą perełkę na turystycznej mapie Polski i dlaczego każdy z nas znajdzie tutaj coś dla siebie!

Rodzinne Parki Rozrywki

Zator to prawdziwa gratka dla miłośników dobrej zabawy! Największy w Polsce Park Rozrywki Energylandia oferuje 123 atrakcje dla dużych i małych.  Specjalne tematyczne strefy zapewniają moc atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla tych, którzy uwielbiają porządną dawkę adrenaliny.

Kolejne miejsce warte odwiedzenia to Park Rozrywki Zatorland, największy w Europie park ruchomych dinozaurów, miejsce gdzie z kolei możemy stanąć oko w oko z prehistorycznymi stworami i cofnąć się w czasie zwiedzając Park Mitologii.  

Historyczne miejsca pamięci i kultu, czyli prawdziwa gratka dla miłośników historii

Podczas wizyty w Muzeum Auschwitz oraz Auschwitz Birkenau przypomnimy sobie tragiczną historię, której świadkami często byli nasi dziadkowie i pradziadkowie. Symbol Holokaustu europejskich Żydów i nazistowskich zbrodni popełnionych m.in. na Polakach oraz Romach. Ciekawym miejscem wartym zobaczenia jest także Zamek Tenczyn Rudno, Jurajska warownia położona na wygasłym wulkanie zaledwie 30 km od granic Krakowa. Niegdyś Władysław Jagiełło więził w nim ważniejszych jeńców krzyżackich, których pojmał do niewoli podczas Bitwy pod Grunwaldem.

Szlaki rowerowe i piękno przyrody, coś w sam raz dla aktywnych fizycznie

Dla miłośników przyrody Pustynia Błędowska oraz liczne szlaki rowerowe to będzie strzał w 10-tkę!  Pustynia Błędowska to największy w Polsce obszar lotnych piasków. Znajduje się ona na terenie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jest miejscem, gdzie nie wolno poruszać się samochodami ani kładami.

Natomiast w Zatorze nie brakuje szlaków rowerowych dla osób, które chciałyby spędzić trochę czasu w aktywny sposób. Główny Szlak Doliny Karpia poprowadzi nas przez najpiękniejsze zakątki Doliny Karpia, gdzie będziemy mieli okazję poznać aż 7 gmin.

Z Zatora można zobaczyć ponadto malowniczy Beskid Mały ze szczytem Czupel (930 m n.p.m.). U podnóży tego niewielkiego pasma górskiego funkcjonują wyciągi i trasy narciarskie jak np. Czarny Groń czy Kocierz koło Andrychowa, które często wybierane są na rodzinne wycieczki z dziećmi, czy spacer we dwójkę.

Jak sam widzisz, Zator to świetne miejsce zarówno dla miłośników historii, jak i fanów dobrej rozrywki czy malowniczych widoków, oraz dzikiej przyrody.
Jeśli jesteś ciekaw innych fajnych miejsc zapraszamy na naszego Facebooka, gdzie na bieżąco publikujemy różne ciekawe obiekty!

Polecane obiekty

  • Jeszcze nikt nie dodał opinii, bądź pierwszy!
  • Wpisz swój komentarz
    Picture of Agnieszka Bies

    Agnieszka Bies

    Lekkie pióro, studnia pomysłów. Ciekawa możliwości social mediów, przechodzi przez kolejne kręgi wtajemniczenia. 🤗 "Jeśli chcesz zmieniać świat, weź do ręki pióro i pisz."~ Martin Luther