Najlepsze lody w Zatorze! Skosztuj różnych smaków! - Zator Turystyka

Zatorskie centra słodkości i orzeźwienia!

Kto kojarzy sytuację, kiedy otwierasz zamrażarkę, a w niej dostrzegasz pełne pudełko lodów? Kolorowe, z ciekawą grafiką, na widok której aż ślinka cieknie? Co dopiero na myśl o ich skosztowaniu. Już, już je prawie masz… I nagle bum! Otwierasz, a tam … KOPEREK! Znajome, co? 🥵

Sposób na orzeźwienie.

Zapewne nawet spośród czytelników naszego poradnika (lub turystów przyjeżdżających do największego w Polsce parku rozrywki Energylandia w Zatorze) znaleźlibyśmy takich, którzy wręcz uwielbiają rodzaj deseru, jakim są lody. Co nie jest dla nas, ekipy zatorturystyka.pl, ani trochę dziwne, czy zaskakujące. Umówmy się – mało kto ich nie lubi. Dlatego postanowiliśmy, napisać i na ten temat słów kilka.  

Różne rodzaje.

Obecnie na rynku gastronomicznym (co również możemy zaobserwować w samym Zatorze i miejscowościach Doliny Karpia) istnieje mnóstwo różnorodnych lodów. Różne smaki, rodzaje, czy sposób podania, czyli bogata oferta – to sposoby na przyciągniecie większej ilości klientów. Dlatego lodziarnie, kawiarnie, restauracje lub inne lokale gastronomiczne dwoją się i troją, by co rusz wymyślić coś innego. Zmrożone desery to nieraz główny atut menu danego obiektu.  
Domowe, sprawdzone i tradycyjne przepisy Doliny Karpia. Dania bez sztucznych dodatków oraz konserwantów. Lody naturalne, robione ze świeżych składników: owoców sezonowych. Zimne, orzeźwiające, a także smaczne. Podawane w rożku, pudełeczku, kubeczku, na patyku – jak komu wygodniej. Na gałki, jako deser czy serwowane razem z pysznym ciastem, np. szarlotką. Mniam!

Śmietankowe, czekoladowe, truskawkowe…

Lody śmietankowe, waniliowe, truskawkowe, malinowe, czekoladowe, cytrynowe, miętowe, włoskie lub o smaku innych słodkości takich jak: batony, czy ciastka. A przede wszystkim zimne. To idealny sposób na ochłonięcie po całym dniu wrażeń, jakie zapewniły Ci atrakcje znajdujące się w zatorskich parkach rozrywki Energylandia i Zatorland.

Dlatego zobacz poniższą listę lokali, w których zjesz słodkości i wpadaj do Zatora – miasta, które jest centrum Doliny Karpia!

Polecane obiekty

  • Jeszcze nikt nie dodał opinii, bądź pierwszy!
  • Wpisz swój komentarz
    Picture of Agnieszka Bies

    Agnieszka Bies

    Lekkie pióro, studnia pomysłów. Ciekawa możliwości social mediów, przechodzi przez kolejne kręgi wtajemniczenia. 🤗 "Jeśli chcesz zmieniać świat, weź do ręki pióro i pisz."~ Martin Luther