Co robić, gdy pada? Pomysły na nudę w Zatorze. - Zator Turystyka

Co robić, gdy pada? Pomysły na nudę w Zatorze.

Deszcz i brzydka pogoda, to chyba największa zmora wczasowiczów. Niedziwne, że podczas wymarzonych wakacji chcemy, by i warunki atmosferyczne nam sprzyjały. Pragniemy wykorzystać czas wolny jak najbardziej się tylko da. Niemal, co do minuty. Zwłaszcza, gdy nasze plany były jasno określone, np. wizyta w największym w Polsce parku rozrywki Energylandia.

Co robić, gdy za oknem pada?

Ustalmy jedną rzecz: na pogodę wpływu nie mamy. Zatem, jak umilić sobie nasz pobyt w Zatorze i okolicach podczas złych warunków atmosferycznych?

Oczywiście, jeśli deszcz, czy inne zjawiska nam nie straszne – możemy udać się do świata rollercoasterów i karuzeliEnergylandii. Jednak musimy brać pod uwagę fakt, że nie skorzystamy ze wszystkich atrakcji parku ze względów bezpieczeństwa.

Poza tym Dolina Karpia i pobliskie miejscowości wcale nie są ubogie w ciekawe atrakcje. Zawsze warto sprawdzić, co dzieje się na tzw. mieście. Dzięki czemu unikniemy siedzenia w domku, czy hotelu, w którym obecnie jesteśmy zakwaterowani.

 • Do tego przyda Ci się nasza zakładka „wydarzenia, gdzie znajdziesz wszystkie potrzebne Ci informacje na temat organizowanych imprez. A musimy przyznać, że domy i ośrodki kultury nie próżnują. Zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, urlopowym. Jako przykład, możemy podać Regionalny Ośrodek Kultury Doliny Karpia w Zatorze. Choć i pozostałe instytucje mają się czym chwalić.

A co powiesz na…

Skoro jesteśmy już przy kulturze. Co powiesz na wizytę w kinie? Chyba, że chciałbyś dowiedzieć się, co nieco o tradycji oraz historii Zatora i okolic? Wówczas proponujemy udać się do regionalnych ośrodków, np. izby, czy muzeum. Gdzie nie brak informacji o ówczesnym mieście parków rozrywki, licznych stawów do łowienia ryb, a także szlaków i tras. A dodatkowo zachęcamy zobaczenie zamków, wieży, podziemnych tuneli, pałaców, ratuszy i innych podobnych budynków, których jest dość trochę w okolicach Energylandii, czy Zatorlandu.

Przyjechaliście na wakacje większą grupą? Całą rodziną?
Świetnie! Tutaj proponujemy gry zespołowe, które będą idealnym pomysłem na nudę w czasie niepogody. Bilard? Kręgle? A może coś bardziej aktywnego? Siatkówka, tenis, bumper ball, wrotkarnia, siłownia, sala fitness – to tylko nieliczne pomysły.
Chyba, że chcesz coś zrobić dla ciała i ducha? Wówczas SPA, różnego rodzaju zabiegi i masaże lub po prostu basen będą idealną opcją.

Jak widzisz pobyt w Zatorze w czasie złej pogody wcale nie musi być nudny!

Psssttt. Poniżej znajdziesz listę wszystkich obiektów, o których wspominaliśmy w owym wpisie.

Polecane obiekty

 • Jeszcze nikt nie dodał opinii, bądź pierwszy!
 • Wpisz swój komentarz
  Agnieszka Bies

  Agnieszka Bies

  Reprezentantka młodego pokolenia, któremu jednak nie tylko pstro w głowie. Lekkie pióro, studnia pomysłów. Ciekawa możliwości social mediów, przechodzi przez kolejne kręgi wtajemniczenia. 🤗 "Jeśli chcesz zmieniać świat, weź do ręki pióro i pisz."~ Martin Luther
  Kup bilet