Gdzie zjeść w centrum miasta? - Zator Turystyka

Gdzie zjeść w centrum miasta?

Gdzie zjeść w centrum miasta po całodniowej rozrywce w największym parku rozrywki jakim jest zatorska Energylandia? Chciałbyś spróbować dań z widokiem na same centrum miasta? Odkryj lokale gastronomiczne w samym centrum Zatora i nie tylko!

Nie gotuj na wakacjach, postaw na wygodę!

Z pewnością, nie każdy z nas chce gotować na wymarzonym i przede wszystkim wyczekiwanym urlopie! (chociaż zdarzają się takie przypadki) Dobre jedzenie jest bardzo ważnym elementem każdego wyjazdu, jest to przecież jedna z najważniejszych potrzeb fizjologicznych! Wiadomo nie od dziś, nikt na głodnego nie pójdzie się dalej bawić czy co gorsza – spać! Odetchnij od siedzenia w kuchni i spróbuj lokalnych potraw w samym centrum miasta jakim jest Zator.

Chwileczkę! Czy Zator posiada lokalne potrawy?

Możesz się zdziwić ale… Odpowiedź brzmi: TAK! Zator wraz okolicami siedmiu gmin jest nazywany Doliną Karpia (co najciekawsze, ułożenie tych gmin przypomina karpia!). Przede wszystkim jest to teren historycznego zagłębia hodowli karpia i rozciąga się w dolinie Wisły i Skawy. Bez wątpienia, słyniemy z pysznego karpia zatorskiego! 🧐 Jego odmiana powstała prawdopodobnie w średniowieczu. Godnym  uwagi jest fakt, że wszystkie te produkty powstają u lokalnych mieszkańców. Czy wiesz, że w restauracji Revel zjesz pizzę z wędzonym karpiem? Skosztuj lokalnych produktów wyrabianych w Dolinie Karpia.

Dlaczego lokale w centrum miasta są poszukiwane?

Z pewnością, do gastronomii w centrum przyciąga nas przede wszystkim chęć poznania samego miasta. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki i bez problemu znajdź restauracje w samym sercu Zatora! Warto także wcześniej porozmawiać z pracownikami obiektu, w którym aktualnie się zatrzymaliśmy i zapytać jakie lokale polecają w centrum. Niewątpliwie – my, jako lokalni mieszkańcy Doliny Karia dobrze wiemy, gdzie pysznie zjeść.

Dla tych co nie mogą się zdecydować…

To nie jest problem! Z nami znajdziesz  restauracje z ogródkiem, a nawet z daniami wegetariańskimi! Jeśli chcesz ochłodzić się w upalny dzień, zjedz pyszne lody. A gdyby tak znaleźć gastronomię z wnętrzem, które zachwyca? Tutaj znajdziesz ich listę. Wybierając się na wakacje wraz z najmłodszym turystami, odkryjesz lokal, który przypadnie do gustu nawet niejadkowi!
Zobacz jaka jest najlepsza restauracjaZatorze wybrana przez turystów i lokalnych mieszkańców.

Jeśli nadal się zastanawiasz, gdzie zjeść w centrum miasta… Zjedź niżej!

Znajdziesz nas na Facebook’u i Instagramie

Lokale gastronomiczne w samym centrum!

  • Jeszcze nikt nie dodał opinii, bądź pierwszy!
  • Wpisz swój komentarz
    Picture of Patrycja Błaszczak

    Patrycja Błaszczak