Dania wegetariańskie w Zatorze - lista obiektów gastronomicznych

Dania wegetariańskie w Zatorze – lista obiektów gastronomicznych

Wegetariańskie dania stały się coraz bardziej popularne w ostatnich latach, zarówno wśród wegetarian, jak i miłośników mięsa. Wegetarianizm to styl życia, w którym wyklucza się spożywanie mięsa i ryb. Istnieją różne powody, dla których ludzie decydują się taki krok, w tym troska o zwierzęta, środowisko i zdrowie. Jednym z najczęstszych wyzwań, z którymi spotykają się wegetarianie, jest znalezienie odpowiednich dań w menu, w restauracjach i innych lokalach gastronomicznych. Gdzie znajdziesz takie w Zatorze i okolicach? Podpowiadamy!

Zmieniające się potrzeby..

W ostatnich latach wiele restauracji i kawiarni zaczęło oferować szeroki wybór wegetariańskich i wegańskich dań, aby sprostać wymaganiom klientów. Z raportu Roślinniejemy opublikowanego w 2019 roku wynika, że 3,2 mln Polaków nie je mięsa, a około 2,5 mln to weganie oraz wegetarianie, nic więc dziwnego, że producenci żywności starają się reagować na zmieniające się potrzeby konsumentów. 😉 W praktyce oznacza to, że prawie co 10 Polak nie je już mięsa. Jeśli chodzi o menu skierowane do wegetarian, możemy w nim znaleźć najczęściej, między innymi wegetariańskie burgery, sałatki, zupy, dania z makaronem oraz wiele innych potraw, które nie zawierają mięsa ani innych produktów pochodzenia zwierzęcego.

CIEKAWOSTKA! Co zamawiają Polacy w restauracjach wege?

Ranking przeprowadzony przez Uber Eats w 2020 roku wykazał, że Polacy to drugi spośród najczęściej zamawiających potrawy wegetariańskie narodów. Osoby decydujące się na zamówienie posiłku z restauracji wege najchętniej wybierają:

 • wegańskie pastrami – zwykle burger z seitanem,
 • sałatkę Vegan Miso Mango,
 • wegański kebab,
 • wegański ramen,
 • wegańskie słodycze, m.in. lody ciasteczkowe i o smaku słonego karmelu.

Wyszukiwarka obiektów gastronomicznych z ofertą wegetariańską

Starając się wyjść naprzeciw Twoim oczekiwaniom, stworzyliśmy wyszukiwarkę lokali gastronomicznych z opcją dań wegetariańskich i wegańskich. Wystarczy, że odhaczysz taką opcję po lewej stronie. 😉 Listę staramy się systematycznie aktualizować, ale zawsze po prostu dopytać w danym miejscu o taką możliwość.

Zapraszamy również na naszego Facebooka i Instagrama!

Polecane obiekty

 • https://medium.com
  26.10 2023 o 06:59

  Hello, this weekend is nice designed for me, since this occasion i am reading this wonderful educational piece of writing here at my home.

 • Reva
  13.02 2024 o 20:39

  Hello, I enjoy reading all of your article. I like to write a little comment to support you.

Wpisz swój komentarz
Picture of Patrycja Błaszczak

Patrycja Błaszczak