Atrakcje dla dzieci w Zatorze. Baw się razem z dzieckiem - Zator Turystyka

Baw się razem z dzieckiem! Przyjazne najmłodszym atrakcje w Zatorze.

Rodzinny wyjazd.

Jak wiadomo temat wakacji z dzieckiem jest dość trudny. Rodzinne wyjazdy spędzają sen z powiek niejednemu opiekunowi. Bowiem znalezienie odpowiedniego noclegu (jeśli jeszcze nie znalazłeś – zobacz nasz poprzedni wpis, który znajdziesz TUTAJ), a do tego wyszukanie odpowiednich atrakcji, które zainteresują nasze pociechy, może być nie lada wyzwaniem. Trafić w dziecięcy gust, a przy tym samemu dobrze się bawić, nieraz wydaje się być niemal niemożliwe. 🥴

Zatorscy mieszkańcy.

Dla nas, mieszkańców Zatora i pobliskich miejscowości, zdaje się, że w okolicy nie ma zbyt wielu ciekawych atrakcji. Umówmy się – to jedynie parki rozrywki są zarówno nam (lokalnej społeczności), jak i turystom dobrze znane.  A okazuje się, że ciekawych miejsc, wartych zobaczenia jest, co niemiara! Od mini zoo, basenów, lodowisk, kręgielni, zamków, aż po kolejki i największe rollercoastery. Jednym słowem jest, co robić. W Zatorze i okolicach z  pewnością żadna nuda nie „wchodzi” w grę.

Co robić z dzieckiem? Pomysły na każdą porę!

A, więc, jakie mamy pomysły i propozycje na spędzenie czasu wolnego?

Oczywistością jest to, że kiedy pogoda dopisuje, warto wybrać atrakcje na zewnątrz. Dlaczego, by nie korzystać z pięknych warunków atmosferycznych? Chyba, że jest ogromny upał, wówczas zrozumiałe jest to, że każdy marzy o zimnym pomieszczeniu, gdzie mógłby się ochłodzić.
Jednak wróćmy do naszego pierwszego zamysłu. Co robić w ciepłe, ale nieprzesadnie dni. Tutaj bez wątpienia wszelkiego rodzaju parki rozrywki. Od Energylandii, Zatorlandu aż po Park Miniatur, czy Warownię. A, co oprócz wcześniej wspomnianych obiektów? Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas, to różnego rodzaju rowerki wodne, kajaki, korty tenisowe, paintball, czy nawet lodowisko są idealne dla Ciebie. Może, jednak stawiasz na rekreację? Wówczas proponujemy wypad na basen, zamek, czy do mini zoo, gdzie będziesz miał możliwość zobaczyć i nakarmić bardziej znane i te mniej gatunki zwierząt.

Kiedy pogoda nie dopisuje.

Co powiesz na grę w kręgle? Nutka rywalizacji nikomu nie zaszkodzi. A ponad to zachęcamy do zwiedzania różnego rodzaju wystaw, budynków, zbiorów, by choć trochę zapoznać się lokalną historią i tradycją.

Pssst. Poniżej znajdziesz już gotową listę atrakcji dla dzieci (i nie tylko). 🤩 

Polecane obiekty

  • Jeszcze nikt nie dodał opinii, bądź pierwszy!
  • Wpisz swój komentarz
    Picture of Marzena Czop

    Marzena Czop