Łatwiejszy dojazd do Energylandii! - Zator Turystyka

Łatwiejszy dojazd do Energylandii!

Największy Park Rozrywki w Polsce mieści się w miasteczku Zator, w województwie małopolskim. Bliskość do dwóch aglomeracji – Krakowa i Katowic, sprawia, że możliwości dojazdu jest wiele, a ich baza ciągle się poszerza. Do największego Parku Rozrywki w Polsce będzie się można dostać codziennie, bezpośrednio autobusem, samochodem, a od października również pociągiem. Ruszają nowe połączenia – sprawdź jakie!

Jak dostać się do Energylandii?

Do tej pory do największego Parku Rozrywki w Polsce dostać można było się na kilka sposobów. Wszystkie z nich znaleźć można na stronie TUTAJ. Jedną z najchętniej wybieranych możliwości są dedykowane autokary między innymi z Krakowa, Katowic i Wrocławia, które zabierają wszystkich gości z określonego miejsca, aż pod bramy Parku. Wygodną opcją jest również podróż samochodem ze względu na możliwość dojazdu z każdego zakątka Polski, a nawet świata. Dotarcie z innych państw ułatwia zdecydowanie fakt, iż w pobliżu Energylandii znajdują się dwa lotniska międzynarodowe, Kraków-Balice, oraz Katowice-Pyrzowice. Pociąg (poza wakacjami, kiedy kursy odbywały się codziennie) był do tej pory alternatywą jedynie weekendową, to jednak zmienia się od pierwszego października. Wracają regularne połączenia w tygodniu!

Pociągiem do Zatora

Do tej pory, poza wakacjami, pociągiem do Zatora dostać można było się tylko w weekendy. Ten środek komunikacji cieszy się jednak wielkim zainteresowaniem, ze względu na szybkość dojazdu, konkurencyjne ceny oraz pominięcie korków drogowych podczas godzin szczytu. Właśnie z tego powodu, od 1 października do Zatora będzie można się dostać koleją codziennie! Zarówno z Krakowa, jak i z Zatora, Koleje Małopolskie odjeżdżać będą dziesięciokrotnie, dzięki czemu zarówno pracownicy, jak i Goście Parku będą mogli dogodnie i bezproblemowo dotrzeć na miejsce na czas, a także wrócić do swoich domów. Czas dotarcia z Centrum Krakowa wynosić będzie niecałą godzinę, co przy godzinowych szczytach drogowych będzie idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie lubią stać w korkach.

Możliwość taka powstała dzięki wydłużeniu linii Kraków Główny – Podbory Skawińskie, co było niewątpliwie odpowiedzią na potrzeby podróżujących. Co ważne turystów spod stacji kolejowej w Zatorze prosto pod wejście do Energylandii odbiera specjalna ciuchcia. Energylandia Express, bo taką nazwę przyjęła, czeka na Gości, którzy wyjadą z Krakowa o godzinie 9:51, znów kurs powrotny oferuje o 17:10, tak by turyści mogli zdążyć na pociąg do Krakowa, który odjeżdża o 17:48. O godzinach przypominają komunikaty audio, które emitowane są podczas przejazdu ciuchcią Energylandia Express.

pociąg-do-energylandii
Energylandia
  • Jeszcze nikt nie dodał opinii, bądź pierwszy!
  • Wpisz swój komentarz
    Picture of Patrycja Błaszczak

    Patrycja Błaszczak