5 najszybszych roller coasterów w Energylandii - Zator Turystyka

5 najszybszych roller coasterów w Energylandii

Energylandia powstała w 2014, bezsprzecznie – ten park podąża za trendami i możemy obserwować jego nieustanny rozwój.

Obecnie na terenie parku jest aż 106 atrakcji. Oprócz strefy familijnej znajdą się tam również atrakcje, dla fanów mocnych wrażeń. Poznaj te najlepsze, najszybsze, najwyższe, z najciekawszymi parametrami,  które przyciągają najbardziej! Jesteś gotowy?

 1.  Hyperion

Najwyższy i najszybszy mega coaster w Europie. Osiąga prędkość 142km/h, a jego wysokość to 77 metrów, 80 metrów oraz 85 stopni nachylenia przy pierwszym spadku. Przeciążenia jakich doznasz na tej atrakcji wynoszą 4.8g.

 1. Zadra

Najwyższa na świecie hybrydowa (stalowo-drewniana), typu hyper coaster. Zadra posiada kąt spadku 90 stopni oraz osiąga prędkość 121 km/h. Zadra zajęła 1. miejsce w rankingu World of Parks Awards najlepszych dużych kolejek górskich w Europie w 2020 roku na podstawie głosów gości europejskich parków rozrywki.

 1. Speed Water Coaster

Najwyższa i najszybsza kolejka wodna na świecie. Jej prędkość to 110km/h, a wysokość to 60 metrów. Maksymalny kąt spadku to 45 stopni. A przeciążenia towarzyszące przy tej atrakcji są równe 3g. Przeżyj wodną przygodę!

 1. Mayan

Mayan posiada największą liczbę inwersji spośród wszystkich kolejek górskich w Polsce, któremu towarzyszą przeciążenia 5g (takie odczucia możesz przeżyć tylko lecąc myśliwcem!). Osiąga prędkość 80km/h.

 1. Moya Formuła

Jest to innowacyjny Launched Coaster z wyrzutem magnetycznym. Przyspieszenie na tej kolejce jest ogromne – do prędkości 100 km/h, wagoniki rozpędzają się w czasie zaledwie 2 – 3 sekund. Przejażdżka dostarcza niesamowitych doznań – przeciążenia wynoszą od -1 do 4,5g.

I jak? Dałeś się przekonać i wsiądziesz na którąś z atrakcji? Koniecznie daj znać w komentarzu! A jeśli nie znalazłeś swojego noclegu przejdź do zakładki „noclegi” i odpocznij po całodniowym szaleństwie. Życzymy udanej zabawy!

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami i wydarzeniami? Zaobserwuj nas! Jesteśmy na Facebook’uInstagramie oraz na TikToku! Czekają na Ciebie konkursy, ale również bilety do okolicznych parków rozrywki z rabatami!

 • Jarek
  10.08 2022 o 22:42

  Byłem wszystkie zaliczyłem 1 miejsce dla mnie hyperion.2 zadra z czego połowy nie pamiętam z zadry😂.3 mayan jest mega rollerem.4 formuła aż w klacie dusi😂😂

 • Martaaaaa
  11.02 2024 o 12:33

  Byłam na “Ekipa” z moim cruch tęsknie byłam w lato na obozie w tym roku też będe najlepszy park rozrywki na świecie na pierwszy raz polecam śmiej żelki nie byłam na formule a chciałabym mimo że miałam metr 45 to pani nie pozwoliła….. Pozdro wszystkich pracowników Energylandii i wszystkich z obozu😘😘😘 pięć gwiazdek energylandia-⭐⭐⭐⭐⭐

  -Marta.J.

  😘😘😘😘😘

 • Martaaaaa
  11.02 2024 o 12:33

  Byłam na “Ekipa” z moim cruch .polecam

  😘😘😘😘😘

 • Martaaaaa
  11.02 2024 o 12:34

  Polecam

  😘😘😘😘😘

Wpisz swój komentarz
Patrycja Błaszczak

Patrycja Błaszczak