Zobacz, ile atrakcji przybędzie w 2022 w Energylandii! - Zator Turystyka

Zobacz, ile atrakcji przybędzie w 2022 w Energylandii!

Dotarliśmy do najnowszych informacji dotyczących rozwoju Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze na 2022. Jak się okazuje, ogłoszona niedawno nowa 7 strefa Sweet Valley jest tylko jedną z trzech planowanych inwestycji na ten rok!

nowa-atrakcja-energylandii
Energylandia Wonder Wheel

Na portalach społecznościowych Energylandii niedawno pojawiła się informacja o kole młyńskim Wonder Wheel. To wyjątkowa, 53 metrowa konstrukcja. Water Park zostanie powiększony o czwarty moduł Bamboo Bay z 16 nowymi zjeżdżalniami wodnymi.

Ekspansja Energylandii i jej atrakcji jest fundamentem rozwoju, który zauważalny jest od samego początku funkcjonowania naszego Parku Rozrywki, czyli od lipca 2014 roku. – mówi nam Kris Kojder, rzecznik prasowy Energylandii. Przekonaj się, jakie zmiany dotkną mapę Parku Rozrywki w Zatorze! Czytaj dalej…Koło młyńskie Wonder Wheel
Wonder Wheel, bo taką nazwę przyjmie koło młyńskie, stanie się zatem drugą flagową atrakcją tej strefy. Lokalizacja nie była przypadkowa, bowiem za umiejscowieniem białego koła właśnie tutaj przemawiały liczne argumenty, a wśród nich należy wymienić na pierwszym miejscu widok obejmujący zasadniczo cały Park Rozrywki. Wysoka na 53 metry konstrukcja da możliwość podziwiania zarówno panoramy stref Bajkolandii, Familijnej i Ekstremalnej jak i z nieco bliższej perspektywy, śmiałków pędzących po torze sąsiadującej Zadry czy pobliskim Mayanie (ekstremalny, czerwony roller coaster o przeciążeniach 5g i pięciu inwersjach). Wzrokiem obejmować będziemy także dedykowaną najmłodszym gościom Sweet Valley – nową, siódmą strefę Energylandii, której premierę zaplanowano także na nadchodzący 2022. Producentem Wonder Wheel jest holenderskie przedsiębiorstwo Dutch Wheel, lider w produkcji tego typu atrakcji. Ta dostarczona do Energylandii będzie stacjonarną wersją dedykowaną dla parków rozrywki. Zainteresowanych podróżą jedną z 30 gondoli z pewnością nie zabraknie, bowiem połączonego widoku na park rozrywki i przepiękne pasmo górskie Beskidów nie znajdziemy nigdzie indziej! Kto wie, być może właśnie w takim miejscu ktoś zechce wyznać swojej drugiej połówce miłość. Czasu na to czy inne wyznanie nikomu nie zabraknie, bowiem prędkość gondoli wyniesie 1,5 m/s, co w przeliczeniu daje około 5,4 km/h. Dzięki temu uczestnicy tej ogromnej białej „zabawki” będą mogli w spokoju nacieszyć się zapierającym dech w piersiach widokiem!
Poniżej prezentujemy podsumowanie parametrów technicznych Wonder Wheel:
nowa-strefa-energylandia-zator-kolo-mlynskie

energylandia-noclegi-zator
Energylandia Bamboo Bay

Bamboo Bay – 4 część Water Parku
Latem najchętniej wybieranymi atrakcjami są te wodne, dlatego Zator, a dokładnie Energylandia tak często i chętnie staje się celem wakacyjnych destynacji turystów z całej Polski, bowiem łączy w sobie park rozrywki i park wodny, dając tym samym możliwość korzystania z różnego rodzaju atrakcji w ramach jednego biletu wstępu.
Oddana do użytku w zeszłym roku tropikalna wyspa Exotic Island z dwoma basenami (w tym brodzik dla maluchów o głębokości 30 cm) oraz 5 zjeżdżalniami wodnymi, w tym roku zostanie poszerzona o nową część o równie egzotycznej nazwie Bamboo Bay. Tym samym wodna strefa Water Park łączyć w sobie będzie 4 moduły uwzględniające wcześniej zaprezentowane Tropical Fun oraz Big Milk Water Park. Przedstawiciele Energylandii zapewniają, że to nie koniec wodnej ekspansji, a dalszy rozwój parku wodnego obejmować będzie powierzchnię krytą. Szczegółów jeszcze nie zdradzają.
Bamboo Bay kryć w sobie będzie bliźniaczą konstrukcję 16 zjeżdżalni wodnych, których centralnym łącznikiem będzie tak zwana „sześciotorówka” spajająca wizualnie rozbudowane pod względem formy i przejazdu wodne ślizgi. W odróżnieniu do zjeżdżalni w Tropical Fun, tutaj korzystać będziemy ze zjeżdżalni wyłącznie w strojach kąpielowych, bez użycia pontonów, a to powinno w znaczy sposób zwiększyć rotację uczestników tej zabawy! Po otwarciu Bamboo Bay w Energylandii wodna strefa liczyć będzie aż 36 zjeżdżalni wodnych towarzyszących 5 basenom i ponad 4000 leżakom na piaszczystej plaży.

sweet-valley-nowa-sterfa-energylandia-zator
Energylandia Sweet Valley

Sweet Valley – siódma strefa będzie dla dzieci!
Rodzinny charakter największego w Europie Środkowej parku rozrywki podkreśli w nadchodzącym sezonie cukierkowa strefa Sweet Valley, w której projektanci uwzględnili upodobania najmłodszych. Zarówno na płaszczyźnie prezentowanych form jak i kolorów scenografii Maluchy będą czuć się jak w najwspanialszej krainie z bajek! Dekoracje odsłonią drogę do jeszcze cudowniejszych 10 atrakcji, w które obfitować będzie „Słodka Dolina”. Flagową atrakcją dla rodziców z dziećmi będzie Choco Chip Creek – familijny roller coaster w kształcie przypominający ciuchcię parową, wyłaniającą się z „ciasteczkowej” kopalni. Sam obrazek wizualizacji wygląda niczym „wyjęty” z okładki ulubionej książeczki dla dzieci, a to przecież dopiero początek. Jazda po 1200 metrowym torze z prędkością maksymalnie 55 km/h po konstrukcji wznoszącej pasażerów na wysokość 16,5 metra sprawi wiele frajdy i wywoła falę uśmiechów. Dziecięcą radość sprawi także jazda na mniejszym bracie – Honey Harbour, należącym do niższych modeli roller coasterów, którego wagoniki rozpędzą się do 46 km/h. Jego wysokość wyniesie 11,7 m, a długość toru 254 metry.
Ciekawostka! Choć Energylandia już jest parkiem roller coasterów nr 1 w Europie, to po premierze dwóch nowych kolejek umocni swoją pozycję zliczając aż 20 tego typu atrakcji!

sweet-valley-nowa-sterfa-energylandia-zator-makieta
Energylandia Sweet Valley

Odsłonięcie Strefy Sweet Valley planowane jest na dwa etapy. Pierwszy zakłada prezentację atrakcji do użytku Gości, wśród których poza wymienionymi roller coasterami pojawią się: zakręcona karuzela z filiżankami Twis’Tea, uwielbiana przez maluszki przejażdżka stylizowanymi traktorkami Mini Track’Tour, obrotowy domek Crazy Barn, wyrastający na kurzej łapce, a także trzy różne karuzele: balonowa Bon Balloon, przypominająca „magiczne” drzewko, Candy Critters czy klasyczna, piętrowa Candy Carousel. Pojawią się także Bumble Boats, które pozwolą wsiąść do małych wodnych kłód, które pomieszczą 3 dzieci lub 1 dorosłego z dzieckiem. Drugim etapem odsłaniającym w pełni nową strefę będzie pokaźnych rozmiarów multifunkcyjny budynek restauracyjno-widowiskowy, który pozwoli realizować, popularne w europejskich parkach rozrywki, kolacje z artystycznym show. Jednorazowo obiekt Sweet Valley Town Hall Theatre pomieści 1000 osób, a swą funkcją doprawi smakowity charakter „Słodkiej Doliny”.

Energetyczny magnez do aktywnej rozrywki!
Aktywny wypoczynek w parku rozrywki zarówno podczas weekendowych podróży, kilkudniowych wyjazdów rodzinnych, służbowych wyjazdów integracyjnych czy w końcu wycieczek klasowych stał się coraz bardziej popularny, nie wspominając o wakacyjnych celach! Energylandia jest największym tego typu obiektem w Polsce, który rokrocznie dodaje dla swoich gości nowe atrakcje, wzbogacając możliwość i różnorodność zabawy na tym wielkim „placu zabaw” dla całych rodzin. Od 22 lutego można załapać się na obniżone ceny biletów wstępu o 20 zł, a regulamin ten promocji dostępny jest TUTAJ. Kilkuletnie dzieci pokochały to miejsce, a ich rodzice potwierdzają, że to jedno z najlepszych wspomnień, które pozostają w pamięci! Warto przypomnieć, że wielu rodzinom do wykorzystania pozostał Bon Turystyczny, który w prosty sposób można zrealizować w Energylandii. Szczególnie polecamy skorzystanie z prostej w obsłudze wersji on-line, dostępnej na stronie bon.energylandia.pl. W kilku krokach można złożyć zamówienie, wykorzystać bon, a bilety otrzymać na wskazany adres mailowy. Elektroniczna forma ułatwia także wejście do Energylandii, ponieważ wystarczy okazać bilet na swoim telefonie, by przejść przez bramę Parku i cieszyć się wszystkim atrakcjami. A tych w roku 2022 przybędzie dość sporo. Ten rok będzie „rokiem premier”, dzięki którym będziemy mogli się pochwalić łącznie 133 atrakcjami, wśród których 27 będą nowościami: 16 zjeżdżalni wodnych Bamboo Bay, 10 atrakcji Sweet Valley, w tym 2 roller coastery, a także koło młyńskie Wonder Wheel. – podsumowuje Kris Kojder.

energylandia-zator
Energylandia
  • Jeszcze nikt nie dodał opinii, bądź pierwszy!
  • Wpisz swój komentarz
    Picture of Patrycja Błaszczak

    Patrycja Błaszczak