To będzie rok Energylandii! - Zator Turystyka

To będzie rok Energylandii!

2024 będzie rokiem Energylandii? Jesteśmy o tym przekonani! Przed nami spektakularne wydarzenia,
otwarcie bajkowej strefy i okrągły jubileusz! Co znajdziemy w Energylandii, która niemal każdego dnia będzie
celebrować dekadę swojego istnienia?

Koniec odliczania! 6 kwietnia mieliśmy przyjemność uczestniczyć w oficjalnym otwarciu Parku Rozrywki Energylandia na nowy, niesamowity sezon 2024! Wydarzenie to jak zawsze przyciągnęło wielu fanów, zarówno tych, którzy mieli przyjemność odwiedzić Park po raz pierwszy, jak i stałych bywalców! Piękna, słoneczna pogoda zachęcała do całodziennej zabawy! 

14 lipca Energylandia świętuje 10-lecie!

W roku jubileuszu, każdy – bez względu na wiek – znajdzie coś dla siebie. Energylandia zaprasza na wycieczkę po swoich sześciu tematycznych krainach, z których każda kryje coś wyjątkowego. Maluchy zakochają się w Bajkolandii i Circus Zone, pełnych bajkowych postaci i bezpiecznych rozrywek, podczas gdy całe rodziny znajdą wspólną radość na emocjonującym Roller Coasterze RMF Dragon. Dla poszukiwaczy mocnych wrażeń, Strefa Ekstremalna obiecuje przypływ adrenaliny z najszybszym w Europie Mega Coasterem HYPERION i rekordowym Speed Water Coasterem. Do tego dochodzi Smoczy Gród z najwyższym na świecie drewnianym rollercoasterem Zadra i ogromnym Wonder Wheel, zapewniającym spektakularne widoki. Na miłośników wody czeka Aqualantis i jego dominujący Double Launch Coaster Abyssus, oferujący cztery inwersje i gwarantujący mokrą przygodę.

Sweet Valley – nowa strefa dla najmłodszych!

To jednak nie koniec wrażeń w tym roku! Już 27 kwietnia odbędzie się otwarcie nowej cukierkowej krainy, która skradnie serca szczególnie najmłodszych gości! Nowa strefa, rozciągająca się na 4 ha, zaoferuje Gościom 10 różnych atrakcji, w tym dwa familijne rollercoastery: Fluff Choco Chip Creek i Nacomi Honey Harbour, które obiecują emocjonujące przejażdżki dla całej rodziny. Oprócz tego, Goście będą mogli cieszyć się kolorowymi karuzelami, zakręconymi filiżankami i cukierkowymi sklepikami, tworzącymi atmosferę magicznego świata pełnego fantazji. W Sweet Valley znajdzie się także szereg innych atrakcji, jak Candy Carousel, Crazy Barn, Bumble Boats czy Bon Bon Balloon, które dostarczą rozrywki zarówno najmłodszym, jak i tym nieco starszym. Centralnym punktem strefy będzie Sweet Valley Town Hall Theatre – multifunkcyjny teatr z funkcjami widowiskowymi i gastronomicznymi, mieszczący 1000 osób, którego otwarcie zostało zaplanowane w 2 etapie. Warto podkreślić, że Park, dzięki otwarciu strefy, w której królować będą najmłodsi, znacznie poszerza ofertę atrakcji dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat (do tej pory oferował ich 25). 

To już dekada niesamowitych atrakcji!

W tym sezonie Energylandia świętuje także swoje 10. urodziny! To już dekada pełna magii, emocji i niezapomnianych przygód. 14 lipca odbędzie się wyjątkowa uroczystość, którą już teraz musimy zabukować w kalendarzu. Na okrągłe urodziny przygotowano mnóstwo niespodzianek i specjalnych atrakcji. Będzie to dzień pełen śmiechu, radości i wspólnych chwil, które na długo zapadną w pamięć. Energylandia imponuje skalą swojego rozwoju, zaczynając od „skromnych” 26 ha w 2014 roku, by teraz dumnie rozpościerać się na terenie niemal trzykrotnie większym. Początkowo Park postrzegany był jako typowa letnia atrakcja, a z czasem zaczął łamać stereotypy, oferując emocje na największych i najszybszych rollercoasterach niezależnie od pogody. Ten rozwój, obejmujący zarówno powiększanie powierzchni, jak i wprowadzanie nowych stref i atrakcji, sprawił, że Energylandia stała się magnesem przyciągającym Gości z całego świata. Każdy rok przynosił coś nowego, począwszy od pierwszych atrakcji takich jak ŚmiejŻelki Energuś, Dragon, i Mayan, przez kolejne przełomowe otwarcia, w tym Formułę i Water Park w 2016, Circus Zone i Boomerang w 2017, aż po Speed Water Coaster, Tropical Fun i Hyperiona w 2018. Kolejne lata to debiut Zadry, Twistera, Exotic Island, Abyssusa, Wonder Wheel i Bamboo Bay, aż po najnowszą strefę, czyli Sweet Valley. Równolegle do tych ekscytujących nowości, ostatnie lata przyniosły także rozwój wodnej strefy, co pozwoliło Energylandii poszczycić się tytułem Parku Wodnego nr 1 w Europie!

Energylandia – ile kosztują bilety?

Obecnie cena normalnego biletu wstępu do parku rozrywki wynosi 179 zł. Bilet ulgowy (dla osób o wzroście do 140 cm oraz powyżej 65. roku życia) kosztuje 129 zł. Bilet dwudniowy kosztuje 319 zł, a bilet dwudniowy ulgowy – 229 zł.

Prezentowane ceny biletów są ważne do 21 czerwca 2024 roku.

W okresie wakacyjnym cena normalnego biletu wyniesie 199 zł, a ulgowego – 149 zł.

Bilet roczny normalny jest dostępny w cenie 799 zł, a ulgowy – 599 zł.

Obserwuj nas w social mediach!

  • Jeszcze nikt nie dodał opinii, bądź pierwszy!
  • Wpisz swój komentarz
    Picture of Patrycja Błaszczak

    Patrycja Błaszczak