Ile największych stadionów pomieści w sobie Energylandia? Czy jest tak duża jak miasto? Sprawdź potęgę tego miejsca! - Zator Turystyka

Ile największych stadionów pomieści w sobie Energylandia? Czy jest tak duża jak miasto? Sprawdź potęgę tego miejsca!

Energylandia to największy, rodzinny park rozrywki w Polsce, oferujący aż 123 atrakcje na terenie 70 hektarów.

Bardzo często, gdy podawana jest długość atrakcji, wysokość, a nawet wielkość terenu, jak w przypadku Parku w Zatorze, staramy się przełożyć liczby na inne, znane nam obiekty, by jak najlepiej zobrazować sobie to, jak wygląda coś w rzeczywistości. Tym razem ułatwiamy sprawę i przygotowujemy właśnie takie, niezwykłe zestawienie! Do czego więc porównać można Energylandię, której teren osiąga teraz 70 hektarów, ilość atrakcji sięga liczby 123, a najwyższe atrakcje sięgają 77 metrów?

 

Niecodzienne zestawienie

O niezwykłości Energylandii nie trzeba przekonywać już żadnego Gościa! Zabawa tu nie ma końca, a uśmiechy pojawiąjące się za bramami Parku nie znikają na długo po ich opuszczeniu! Tym razem pochyliliśmy się nad niezwykłymi cechami Parku w Zatorze, które wyróżniają to miejsce nie tylko na rynku polskim, ale także europejskim, a nawet światowym! Co będzie, gdy Energylandię porównamy z flagowymi, światowymi atrakcjami i cudami przyrody? Co Park w Zatorze ma wspólnego ze słynnym, rzymskim Koloseum, Księstwem Monako, bądź stadionem Camp Nou w Barcelonie? Dowiecie się tego poniżej!

 

 1. Wielokrotność największego rynku w Europie!

Nie każdy wie, że największym rynek w Europie jest ten w Krakowie, który znajduje się raptem 46 km od Parku Rozrywki w Zatorze! Mimo tytułu największego rynku na Starym Kontynencie, jego powierzchnia jest ponad 17krotnie mniejsza niż teren Energylandii i wynosi niespełna 4 hektary! Aby wypełnić teren Parku, potrzeba aż 17,5 krakowskich rynków, co bez wątpienia oddaje jego niesamowitą przestrzeń! Co dopiero, gdybyśmy mieli pomieścić w Energylandii inne europejskie place…

 

 1. Kawałek rzymskiej historii

Z pewnością każdy kojarzy tę część historii, jaką jest rzymskie Koloseum. Jest to niesamowita budowla o długości 188metrów i szerokości aż 156 metrów. Za swoich czasów świetności pomieścić mogła nawet do 50 tysięcy widzów jednocześnie, a to nadal jedynie 1/35 Parku! Rzymskie Koloseum na terenie Energylandii zmieściłoby się aż 35 razy!

 

 1. Chrapka dla sportowców!

Wszystkim sportowym maniakom z pewnością pojawi się uśmiech na twarzy, na wieść o barcelońskim Camp Nou! Jest to największy stadion piłkarski w Europie, który oferuje nieco więcej niż 99 000 miejsc na trybunach. Tu jednak mowa o powierzchni boiska tego centrum sportu, która wynosi 7140 m2! Jest to niesamowity wynik, jednakże porównując go z 70 hektarową, czyli dokładnie 700 000m2 powierzchnią Parku Rozrywki, wydaje się niewielki!

 

 1. Swoiste, małe miasteczko! A może nawet miasto-państwo?

Park rozrywki to poniekąd miasteczko, dlatego porównajmy je z miastami i państwami z całego świata! Energylandia swoją powierzchnią bije rekordy! Porównywać może się z samym Watykanem, którego powierzchnia wynosi 44 hektary, czyli o 26 hektary mniej, niż teren Energylandii! To jednak nie wszystko! Watykan zamieszkuje niecałe 1000 mieszkańców, czyli… Zaledwie połowa kadry pracującej w Energylandii w szczycie sezonu!

 

 1. Najwyższe atrakcje!

Skoro porównywać możemy powierzchnię, porównajmy również wysokość atrakcji! Flagową i najwyższą w Europie kolejką górską, znajdującą się w Energylandii jest Hyperion, który osiąga wysokość 77m z 80metrowym spadkiem. Jego wysokość porównać możemy do Statuy Wolności, od której dzieli Hyperiona zaledwie 13 metrów! Bez odwiedzin w Stanach każdy poczuć się może tak, jakby był na koronie tej niezwykłej budowli!  Z kolei, z najnowszą atrakcją Wonder Wheel konkurować jedna z najbardziej znanych budowli świata, odwiedzana rocznie przez miliony turystów, czyli Krzywa Wieża w Pizie! Obie osiągają niemal tę samą wysokość – 53 metrów!

 

 1. Istne Księstwo

Mało kto wie, lecz ciągle rozwijająca się Energylandia, nie zaprzestaje się rozbudowywać. Docelowo Park ten ma osiągnąć powierzchnię 200 hektarów, czyli niemalże tyle, ile osiąga księstwo Monako! Czy to oznacza, że Energylandię powinny zamieszkać księżniczki?

Park w Zatorze jest niesamowitym miejscem, które codziennie gości setki osób, przynosząc uśmiech i radość, każdego dnia! Jego niesamowite wymiary, a także wysokość wybranych atrakcji może być porównywana z najczęściej odwiedzanymi miejscami świata, miastami, a nawet państwami! Zobacz i sam sprawdź jak niesamowita może by Energylandia!

ZOBACZ TEN FILM

 • Jeszcze nikt nie dodał opinii, bądź pierwszy!
 • Wpisz swój komentarz
  Picture of Patrycja Błaszczak

  Patrycja Błaszczak