Zimowe atrakcje - Zator Turystyka

Zimowe atrakcje

Zobacz również

nocleg-zima

Nocleg zimą

oferty

Oferty

warsztaty

Warsztaty

wydarzenia

Wydarzenia

inne

Inne

W Małopolsce Zachodniej nie sposób się nudzić zwłaszcza zimą. To tutaj znajdziecie moc wyjątkowych zimowych atrakcji. Mnóstwo rozrywek i przygód zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, a także dla seniorów. Co więcej, część obiektów honoruje bon turystyczny. Zator zimą to także piękne krajobrazy z widokiem na Beskid Mały oraz malownicze zakątki, które warto odwiedzić. Zobaczcie, co czeka Was i wszystkich turystów, jeśli zdecydujecie się przyjechać do stolicy Doliny Karpia i okolic.

Co robić zimą w Zatorze?

To pytanie spędza sen z powiek niejednemu rodzicowi oraz przedszkolakowi, a także:

  • studentom,
  • aktywnym seniorom,
  • świeżo upieczonym pilotom wycieczek.

Odpowiedź jest oczywista: korzystać z przygotowanych atrakcji pełną gębą. Warto dodać, że zimowe atrakcje w Zatorze to fantastyczna możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Wybrać się na lodowisko

W naszych stronach znajdziecie przynajmniej dwa znane lodowiska, które są do Waszej dyspozycji. To tutaj można nauczyć się jazdy na łyżwach. Ale nie tylko! Osoby potrafiące dobrze jeździć będą mogły pośmigać samodzielnie albo w parze przy akompaniamencie najlepszych przebojów. Wybranie się całą grupą na lodowisko w Zatorze czy w Osieku to wyborna okazja na aktywny wypoczynek.

Sprawdzić czym jest snowtubing

Brzmi tajemniczo, ale to dobrze znana zabawa, która odbywa się na specjalnie przygotowanym do tego torze. Innymi słowy snowtubing to jazda ślizgiem na dmuchanym pontonie, który dostarcza dużą dawkę wrażeń i radości. Bardzo dobrą opcją jest zorganizowanie wyścigów. Tę atrakcję udostępnia przede wszystkim Energylandia podczas Winter Kingdom. Warto tam być – nie tylko tej zimy.

Pojeździć na nartach i snowboardzie

Jeśli przyjemne szusowanie kojarzyliście tylko z wysokimi górami, to jesteście w błędzie. Jeden z piękniejszych stoków narciarskich czeka na Was w Targanicach koło Andrychowa, a więc na pograniczu Beskidu Małego i Beskidu Makowskiego. Czy to daleko? Skądże znowu, tylko 30 km od stolicy Doliny Karpia, Zatora. Wybierając się tam, można spróbować sił wraz z instruktorami ze szkółki jazdy oraz dowolnie jeździć na nartach czy desce, podziwiając panoramę Beskidów Zachodnich.

Zapraszamy do skorzystania z zimowych atrakcji Zatora!