Atrakcje turystyczne w Zatorze i okolicach – ciekawe miejsca

Rozrywka

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 6)

{{displayValue}}

{{locationDetails}}

{{locationDetails}}

Wróć

Browse sub-categories


Atrakcje Zator

To nie przypadek, że Dolina Karpia zlokalizowana w powiecie oświęcimskim na pograniczu Śląska i Małopolski z roku na rok przyciąga tysiące turystów z Polski i krajów sąsiednich. Piękne krajobrazy, bliskość natury oraz bogata oferta turystyczna ze sławną Energylandią na czele sprawiają, że Zator i jego okolice stały się jedną z najchętniej wybieranych destynacji. Dobrej na weekendowy wyjazd dla paczki przyjaciół lub sielski urlop z rodziną. Poznajmy zatem najważniejsze atrakcje tej wyjątkowej części Małopolski.

Co zwiedzić w Zatorze?

Miasto Zator to miejsce o bardzo bogatej historii sięgającej średniowiecza, który po dziś dzień słynie z licznych stawów rybnych oraz legendarnego specjału – karpia zatorskiego. W XXI w. największą atrakcją ziemi zatorskiej jest Energylandia, czyli potężny, 35-hektarowy park rozrywki oferujący przejazdy jedną z 15 kolejek górskich, wymyślnymi karuzelami czy diabelskim młynem.

Z kolei po wschodniej stronie miasteczka mieści się Zatorland będący rajem dla amatorów ruchomych modeli dinozaurów oraz wszelkich owadów i stawonogów. Bardzo ciekawym miejscem w Zatorlandzie jest muzeum szkieletów, skamieniałości i park mitologii, które spodobają wszystkim tym, którzy interesują się historią.

Co robić z dziećmi w Zatorze i okolicach?

Region Doliny Karpia to prawdziwa gratka dla turystów, ponieważ znajdziemy tu nie tylko szaleńcze rollercoastery, ale również niesamowite loty widokowe na Lotnisku Zator w Gierałtowiczkach, paintabll, kręgielnię, stadniny koni. Co więcej, kilkanaście kilometrów na południe znajduje się kolejna atrakcja dla miłośników historii i dinozaurów – Inwałd Park, czyli zespół 5 parków tematycznych, w których skład wchodzą:

  • Dinolandia,
  • Park Miniatur,
  • Warownia Inwałd,
  • Kucyk Mini Zoo,
  • Ogród Jana Pawła II.

To tutaj można zobaczyć statyczne repliki dinozaurów w skali 1:1 oraz przeżyć niecodzienną przygodę w średniowiecznej warowni, czy zobaczyć w jednym miejscu cuda światowej architektury w wersji mini. Natomiast dla miłośników zwierząt Mini Zoo z kucykami będzie miłym doświadczeniem. Z kolei Ogród JPII z wieżą widokową urzeknie sowim rozmachem i estetyką każdego turystę.

Ciekawe miejsca w Małopolsce Zachodniej

Oczywiście nie każdy goni za szaleństwami, więc dla osób, które wolą obcować z historią i zabytkami zachęcamy do odwiedzenia kilku ciekawych miejsc w okolicach Zatora. A są to:

  • Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu,
  • Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II i rynek w Wadowicach,
  • Sanktuarium pasyjno-maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej,
  • Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec.

Wspomniane miejsca to fantastyczna okazja, by lepiej poznać rodzimą historię oraz docenić walory kulturowe regionu. Zatem odpowiedź na pytanie co robić w Zatorze i regionie może być tylko jedna – korzystać z wszelkich atrakcji i rozrywek tej wyjątkowej części Małopolski.