Co i gdzie zjeść w Zatorze? Gastronomia i dobre jedzenie w Dolinie Karpia

Gastronomia

Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 5)

{{displayValue}}

{{locationDetails}}

{{locationDetails}}

Wróć

Browse sub-categories


Restauracje Zator

Każdy, kto zamierza przyjechać do Zatora powinien przygotować się nie tylko na mnóstwo atrakcji, które czają się w całej Dolinie Karpia, ale także na naprawdę smaczne jedzenie. Cała gastronomia Zator, podobnie jak baza turystyczna, są bardzo dobrze rozwinięte. Specjałem tego regionu Małopolski jest powszechnie znany i lubiany karp zatorski, który wyróżnia się delikatnym mięsem oraz niepowtarzalnym smakiem. Spośród innych smakołyków należy wymienić ryby słodkowodne, bowiem powiat oświęcimski to kraina tysiąca stawów i łowisk.

Najlepsze restauracje w Zatorze. Smaczna, polska kuchnia i nie tylko

Jeśli jednym z priorytetów weekendowego wypadu do Energylandii jest dobra zabawa, komfortowe warunki i wykwintne jedzenie z obsługą kelnerską, to restauracja będzie idealnym miejscem na obiad czy kolację. Lokalne menu to przede wszystkim kuchnia polska, ale znajdziemy także włoską czy meksykańską. Wszystko zależy od naszej cierpliwości w poszukiwaniu ulubionych smaków i otwarciu się na nowości.

Co więcej, zatorskie i okoliczne restauracje słyną z dobrej obsługi klienta oraz posiadają menu dopasowane do potrzeb polskiego i zagranicznego turysty. Dlatego takie smakołyki jak pierogi, bigos czy kultowy schabowy z kapustą równie często goszczą na stołach turystów jak spaghetti bolognese, tarta z mozzarellą czy gorące tacos zanurzone w sosie tabasco.

Gdzie zjeść w Dolinie Karpia?

Przyjeżdżając do Zatora nie sposób zliczyć punktów gastronomicznych, które kuszą wystawianymi kartami menu oraz obłędnym zapachem przepysznych potraw. Dobre jedzenie znajdziemy praktycznie wszędzie, ponieważ Dolina Karpia to region nastawiony na turystykę. Jeżeli natomiast ktoś zapyta nas co zjeść, to warto rozejrzeć się za takimi lokalami jak:

  • restauracja z ogródkiem piwnym,
  • klimatyczne bistro przy rynku,
  • nastrojowa kawiarnia,
  • smażalnia z karpiem zatorskim,
  • włoska pizzeria,
  • stylowy pub,
  • mała piekarnia,
  • ciastkarnia lub cukiernia z lokalnymi słodkościami.

Propozycji i opcji jest naprawdę wiele, więc trudno zdecydować się na jeden konkretny lokal gastronomiczny. Warto zawitać do różnych miejsc i spróbować lokalnych specjałów Zatora.

Catering i śniadania z dowozem do obiektu noclegowego

Jedną z najciekawszych opcji dostępnych w zatorskich obiektach noclegowych jest możliwość wykupienia cateringu bądź śniadania z dowozem do miejsca zakwaterowania. Takie udogodnienie sprawdzi się szczególnie dla rodzin z dziećmi oraz większych grup, które wybrały nocleg w dalszych lokalizacjach, by uniknąć nadmiernego zgiełku i rozkoszować się bliskością natury. Szczegółowych informacji w sprawie zamówienia śniadań należy zasięgnąć u właściciela kwatery czy domku.